Зонд, що летить до Сонця, передав на Землю перше фото

20.09.2018, 17:45
Зонд, що летить до Сонця, передав на Землю перше фото - Фото
Фото: NASA

Знімок був зроблений 9 вересня

Зонд NASA Parker Solar Probe (Сонячний зонд Паркер) надіслав на Землю перший знімок, зроблений під час подорожі. Про це повідомляється на сайті NASA.

Знімок був зроблений 9 вересня, коли зонд ввімкнув пристрій Wide-field Imager for Solar Probe (WISPR).

За допомогою WISPR зонд повинен буде отримати знімки сонячної корони і внутрішньої геліосфери. Інструмент складається з двох камер. На лівому зображенні можна побачити 58-градусне поле огляду однієї з них, правому - 40-градусне поле огляду іншої.

За словами дослідників, на лівому знімку видно Чумацький Шлях. Яскравий об'єкт праворуч від центру - Юпітер. Найяскравіша зірка на зображенні - Антарес із сузір'я Скорпіона.

Дивіться також: Можна крутити в різні боки: відео 360° запуску зонда до Сонця

12 серпня 2018 року ракета Delta IV вивела на траєкторію до світила Сонячний зонд Паркер. Він зблизиться з короною Сонця на відстань всього 6,2 млн км - практично зайде в фотосферу, причому максимальна його швидкість складе близько 200 км/с.

Це одна з найдорожчих місій в науковій історії NASA (не менше $750 млн) і перша, названа на честь живої людини - 91-річного американського астрофізика Юджина Паркера, який як почесний глядач спостерігав за запуском.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии