RU

Зона у 20 км навколо "Фукусіми" оголошена заборонною

21.04.2011, 10:55
Зона у 20 км навколо
a60f2712b3fc8f68073d345dbe0c197c.jpg

Зона у 20 км навколо "Фукусіми" оголошена заборонною

Влада Японії наклала заборону на перебування у межах 20-кілометрової зони навколо аварійної АЕС "Фукусіма-1". Ця територія оголошена заборонною, - заявив Прем'єр-міністр Японії Наото Кан.

Перебування у радіусі 20 км навколо станції відтепер вважається незаконним, а щодо порушників, які ігнорують розпорядження уряду, будуть вводитися відповідні санкції, - передає Бі-бі-сі.

Після аварії на "Фукусімі", викликаної сильним підземним поштовхом і хвилею цунамі, що пішла за ним, з району біди були евакуйовані близько 80 тисяч людей. Однак близько 60 сімей продовжують проживати в небезпечній зоні.

Влада Японії запевняє, що евакуйованим жителям буде надана можливість забрати всі необхідні речі із залишених будинків. У супроводі фахівців вони зможуть повернутися в свої будинки і забрати все необхідне. Речі будуть перевірені на рівень радіації, а самим жителям можна буде провести у заборонній зоні не більше двох годин.

За 20-кілометровою зоною відчуження починається кільце у 10 кілометрів, де спочатку людям було рекомендовано не виходити на вулицю. Але зараз влада наполегливо просить жителів цієї смуги також евакуюватися у більш безпечні райони. Отже, навколо АЕС "Фукусіма-1" утворилася небезпечна зона у 30 кілометрів.

"Ситуація на станції нестабільна. Ми просимо своїх громадян не перетинати кордону, оголошеного територією підвищеного ризику, заради їхньої власної безпеки, - сказав головний секретар Кабінету Міністрів Юкіо Едано. - На жаль, у цьому районі все ще залишаються люди".

Більшість евакуйованих людей тимчасово розмістилися у школах і спортивних комплексах, в очікуванні можливості повернутися додому. Однак тепер, після рішення влади, їхнє повернення у рідні краї відкладається на невизначений термін. Поневіряння цих людей по тимчасових житлах може затягнутися надовго. За словами фахівців оператора АЕС, Токійської енергетичної компанії, повна зупинка реактора може зайняти дев'ять місяців. Робітники аварійної АЕС як і раніше намагаються відкачати з реактора радіоактивну воду і налагодити пошкоджену систему охолоджування.

Близько 14 тисяч людей загинули, внаслідок землетрусу і цунамі внаслідок, які обрушилися на Японію у березні цього року землетрусу і цунамі. Більше 13 тисяч вважаються зниклими без вісти.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини