RU

Знову чорний дим: кардиналам вдруге не вдалося вибрати тата

13.03.2013, 13:47
Знову чорний дим: кардиналам вдруге не вдалося вибрати тата - Фото
Фото: ЕРА
Другий день голосування у Ватикані підійшов до кінця і другий раз над Сікстинською капелою піднявся чорний дим. Кардинали не прийшли до рішення, хто стане наступним папою римським - наступником Бенедикта XIV.
Вибори проходять в Сікстинській капелі, де - повністю відгороджені від зовнішнього світу - засідають 115 кардиналів Католицької церкви, що представляють 1,2 млрд. парафіян. Для перемоги новому папі необхідно 77 голосів. Вибори проводяться закритим таємним голосуванням.

У перший день конклаву проводився один тур голосування. У наступні дні буде по два тури двічі в день, вранці і ввечері. Якщо за підсумками триденного голосування папа не буде обраний, то процедура повториться (можливо проведення трьох подібних циклів). Якщо кардиналам знову не вдається досягти одностайності, то в боротьбі за Святий престол залишаються тільки два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів. З цього моменту ім'я нового понтифіка визначається простою більшістю. Після кожного голосування бюлетені спалюються в печі в присутності кардиналів. Чорний дим з труби означає, що папу ще не вибрано, білий - закінчення конклаву.

"До кінця цього тижня у нас вже буде новий папа. Не думаю, що конклав буде тривати надто довго. Ці люди чудово розуміють, що їм належить зробити", - заявив раніше прес-секретар Ватикану Тома Россіка. Останні вибори папи в 2005 році зайняли два дні.

Режим "вакантного престолу" діє у Ватикані з 28 лютого, коли пішов у відставку папа римський Бенедикт XVI. Він став першим понтифіком за шість століть, який добровільно покинув папський престол. Причиною відходу 85-річний папа назвав втому і похилий вік.

Детальніше:

Експерти назвали ім'я фаворита в боротьбі за пост папи римського 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини