RU

Знов за рибу гроші. США засумнівалися в даних AstraZeneca щодо COVID-вакцини

23.03.2021, 09:43
Знов за рибу гроші. США засумнівалися в даних AstraZeneca щодо COVID-вакцини - Фото
На передньому плані – глава NIAID Ентоні Фаучі (фото – ЕРА)

Незалежний комітет із моніторингу даних клінічних досліджень США закликав фармкомпанію AstraZeneca уточнити інформацію про ефективність (efficacy) її вакцини проти COVID-19: в заяві американського Націнституту алергії і інфекційних захворювань (NIAID) пишуть про якісь проблемні місця у звіті.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Комітет "стурбований" інформацією, опублікованою англо-шведською компанією щодо клінічного випробування вакцини Oxford-AstraZeneca. Там вважають, що AstraZeneca, "можливо, включила застарілу інформацію з попереднього дослідження, яка могла дати неповне уявлення про дані щодо ефективності".

"Ми наполегливо закликаємо компанію співпрацювати з комітетом для перевірки даних про ефективність і забезпечення максимально швидкого оприлюднення найбільш точних і актуальних даних", – підкреслюється в заяві.

Читайте також: Якщо зробити щеплення спочатку однією COVID-вакциною, а потім – іншою: що вийшло на мишах

AstraZeneca домагається отримання дозволу на екстрене використання своєї вакцини в США, незважаючи на те, що населення країни повністю забезпечене необхідною кількістю доз препаратів від Pfizer-BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson.

Схвалення і застосування препаратів у США – прерогатива Управління із саннагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) і Центрів із контролю і профілактики захворювань (CDC). Це відбувається після ретельного аналізу даних щодо препарату, який проводять незалежні консультативні комітети.

Читайте також: Як вакцинація вплинула на передачу коронавірусу в сім'ях щеплених: дослідження

Тим часом, NIAID є одним із партнерів у розробці і випробуваннях антиковідної РНК-вакцини Moderna, фактично, препарату-конкурента Oxford-AstraZeneca.

Ефективність препарату в клінічних дослідженнях (efficacy), як правило, вища, ніж його ефективність при застосуванні в умовах реального світу (effectiveness).

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини