RU

Знайдено ультрамасивну галактику: вона мертва, чому - не знають

06.02.2020, 10:19
Знайдено ультрамасивну галактику: вона мертва, чому - не знають - Фото
Скупчення галактик (ілюстративне фото - прес-служба NASA)

Міжнародна група астрономів на чолі з фахівцями з Університету Каліфорнії в Ріверсайді відкрила загадкову величезну галактику: з моменту народження близько 13 млрд років тому вона екстремально швидко формувала зірки, а потім раптом "померла". Чому це сталося, вчені не знають, про що пишуть у прес-релізі.

Зоряне скупчення XMM-2599 зародилося на зорі Всесвіту (за сучасними уявленнями, її вік становить 13,8 млрд років, - ред.) і через 2 млрд років після Великого вибуху його маса була більш 300 млрд сонячних. Основна кількість зірок у галактиці з'явилася в перший мільярд років: на піку активності вона за рік формувала в 1000 разів більше світил, ніж наш нинішній Чумацький Шлях.

Дивіться відео: Зроблено найдетальніший знімок центру Чумацького Шляху

Потім, "усього" через 800 млн років, в юному віці 1,8 млрд років, ХMM-2599 стала неактивною - і саме такою ми її можемо спостерігати зараз.

Можлива еволюція XMM-2599:

Знайдено ультрамасивну галактику: вона мертва, чому - не знають

Вчені поки що не розуміють, що було причиною припинення запеклого зореутворення, і у що XMM-2599 перетворилася за минулі 11,7 млрд років. Астрономи припускають, що за цей час XMM-2599 стала однією з найбільш яскравих і масивних кластерних галактик у локальному Всесвіті.

Висловлюються версії, що "смерть" галактики була пов'язана або з дефіцитом речовини для нових зірок, або з тим, що прокинулася її центральна чорна діра.

Дивіться також: Як людство колонізує всю Галактику: відео симуляції

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини