ЗМІ встановили зв'язок між новими жертвами Новачка і Скрипалями

ЗМІ встановили зв
он Стерджесс і Чарльз Роулі (колаж з їх сторінок в Facebook)
05.07.2018, 16:37

Постраждалі британці відвідали місце отруєння Скрипалів до того, як його закрили

Британці, які отруїлися нервово-паралітичною речовиною "Новачок" поблизу Солсбері, ймовірно контактували з цією речовиною, коли підібрали шприц або голку, яку викинули нападники на Скрипалів. Про це повідомляє Daily Mail.

Як зазначає Daily Mail, чоловік і жінка відвідали місце, де Скрипалів знайшли в несвідомому стані, в той час коли його ще не закрили і не прибрали після хіматаки.

За словами експерта з хімзброї Хеміша де Бреттон-Гордона, "Новачок" може зберігатися місяцями, а для того, щоб викликати серйозне захворювання, вистачить кількох молекул речовини.

30 червня 2018 року на південній околиці англійського містечка Еймсбері виявили 44-річну Дону Стерджесс і її місцевого 45-річного бойфренда Чарльза Роулі: обидва були без свідомості. Пара знаходиться в критичному стані в реанімації госпіталю Солсбері. У Еймсбері перекрито кілька вулиць.

4 березня в Солсбері отруїли засудженого в РФ за шпигунство на користь Лондона екс-розвідника ГРУ Сергія Скрипаля. Разом з ним постраждала дочка Юлія. Влада заявила, що росіяни отруєні речовиною нервово-паралітичної дії "Новачок", яку розробляли в СРСР і РФ. Пізніше Скрипалів виписали з лікарні, а Лондон звинуватив Кремль і організував скоординовану відповідь союзників і партнерів. Кремль назвав звинувачення "провокацією".