RU

ЗМІ: Прокремлівський рух може бути причетний до нападу на журналіста

08.11.2010, 10:22
ЗМІ: Прокремлівський рух може бути причетний до нападу на журналіста - Фото
2ed9947c6759ac74dda850f66e1a94ab.jpg

ЗМІ: Прокремлівський рух може бути причетний до нападу на журналіста

Прокремлівська молодь з "Молодої гвардії "Єдиної Росії" може бути причетна до нападу на журналіста Олега Кашина (на фото). Про це пише газета "КоммерсантЪ-Україна".

За даними видання, 11 серпня на сайті руху був опублікований текст, де сказано, що в "Комерсанті" працюють "інформаційні диверсанти". Текст був проілюстрований фотографією О.Кашина зі штампом: "Буде покараний". Проте, після побиття журналіста на сайті "Молодої гвардії" оперативно з'явилося висловлювання члена політради руху, члена Громадської палати Андрія Татарінова. Він вимагав "оперативного і об'єктивного розслідування" злочину.

Також, за даними газети, журналісти, політики, суспільні діячі і блогери, котрі добре знають О.Кашина, висунули кілька своїх версій з приводу того, хто міг стояти за нападом. За однією з них, злочин міг бути наслідком конфлікту навколо Хімкинського лісу. О.Кашин брав для газети ексклюзивне інтерв'ю з активістом руху "антіфа", одним з організаторів погрому, вчиненого в адміністрації Хімок, а також із звільненим під підписку про невиїзд учасником цієї ж акції Максимом Солоповим. На користь цієї версії свідчить те, що характер травм, завданих журналісту, співпадає з пошкодженнями, які невідомі два роки тому заподіяли захиснику Хімкинського лісу, головному редактору "Хімкинської правди" Михайлу Бекетову.

Крім того, зазначає видання, за день до нападу на О.Кашина невідомі завдали серйозних травм ще одному активісту, голові хімкинського відділення партії "Правое дело" Костянтину Фетісову. "Він багато що зробив для того, щоб ця тема стала резонансною, - заявив голова руху на захист лісу Євгенія Чірікова. - Ми вважаємо, що злочин проти Олега був скоєний точно за такою ж схемою, як і проти Костянтина Фетісова і Михайла Бекетова. На місці слідства я б звернула на це увагу".

Блогери також висловлюють припущення, що напад на О.Кашина міг бути пов'язаний з конфліктом між ним і губернатором Псковської області Андрієм Турчаком. У серпні цього року журналіст в своєму блозі в "Живому Журналі", коментуючи відставку губернатора Калінінградської області Георгія Бооса, допустив безстороннє висловлювання про губернатора. Той у коментарях до запису вимагав вибачень, однак журналіст вибачатися відмовився. За три тижні до нападу О.Кашин з посиланням на свої джерела повідомив колегам по відділу "Суспільство" ("Комерсант"), що А.Турчак не тільки не забув про образу, але й нібито хоче помститися. Пізніше журналіст ще раз сказав колегам чи то жартома, чи то всерйоз: "Якщо що й трапиться, то це Турчак". Видання звернулося до губернатора із запитом на цю тему, але відповіді вчора не надійшло.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в зв'язку з нападом на кореспондента газети "Комерсант" О.Кашина порушено кримінальну справу за статтею "замах на вбивство групою людей". Журналіст був доставлений у суботу близько першої ночі до міської лікарні з важкими травмами. Лікарі зафіксували у нього перелом верхньої і нижньої щелеп, обох гомілок, струс головного мозку і травматичний відрив фаланг пальців.

Розслідування нападу на журналіста взяте на особливий контроль генерального прокурора РФ і Президента.

Надзвичайні події: добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини