RU

Жителі почнуть повертатися у район "Фукусіми" мінімум через півроку

18.04.2011, 16:30
Жителі почнуть повертатися у район
160e2382d56fe64b2626ced62f353b85.jpg

Жителі почнуть повертатися у район "Фукусіми" мінімум через півроку

Щонайменше через півроку зможуть повернутися у рідні оселі жителі, які були евакуйовані з 20-кілометрової зони відчуження навколо аварійної японської АЕС "Фукусіма-1". Про це заявив Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано.

Розрахунок зроблений на основі плану, який представила компанія з експлуатації станції. Згідно з планом, передбачається протягом трьох місяців поступово скорочувати рівень радіації, а протягом 6-9 місяців взяти під контроль витік радіоактивних речовин, - передає канал "Вести".

Ю.Едано зазначив, що план, представлений "Tokyo Electric Power", більш реалістично. Жителі районів, прилеглих до станції, зможуть повернутися у свої будинки після завершення другого етапу плану. Влада також пообіцяла, що будуть уважно стежити за змінами ситуації, оскільки не можна виключати повторення підземних поштовхів.

За даними японської поліції, 136 тисяч людей усе ще перебувають в евакуаційних центрах. Поліція також оприлюднила останні дані, згідно з якими кількість загиблих і зниклих без вісти внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня досягла майже 28 тисяч людей. Поліція уточнила, що до цієї кількості не увійшли префектури, що зникли без вісти в адміністративному центрі Міяги місті Сендає. У префектурі Міяги зареєстрована найбільша кількість загиблих - 8412 людей з підтверджених 13858.

Землетрус магнітудою 9,0, що відбувся 11 березня, став найруйнівнішим за всю післявоєнну історію Японії, побивши сумний рекорд землетрусу в Кобі 1995 року за кількістю загиблих. За даними влади, стихія повністю або частково зруйнувала понад 150 тисяч споруд, залишивши щонайменше 25 мільйонів тонн уламків. Збиток країни внаслідок стихійних лих, за попередніми оцінками уряду, може перевищити 25 трильйонів ієн ($308 мільярдів). Ще в 11 трильйонів ієн ($133 мільярда) може бути оцінений збиток від аварії на АЕС "Фукусіма-1", що призвела до витоку радіоактивних речовин.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини