RU

Згущення крові при COVID-19 і грипі: вчені з'ясували, за якої хвороби вище ризики

22.12.2020, 09:30
Згущення крові при COVID-19 і грипі: вчені з'ясували, за якої хвороби вище ризики - Фото
Ілюстративне фото: ЕРАhttps://outlook.office.com/mail/inbox

Якщо при коронавирусній хворобі спостерігається згущення крові, ризик тромбозу (закупорки судин) стосується насамперед вен, тоді як при аналогічному ускладненні від грипу страждають переважно артерії. Це після ретроспективного дослідження з'ясували вчені з Нідерландської коаліції щодо COVID-19 і тромбозу, препринт  їх статті доступний на  medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Однією з відмінних рис пандемії COVID-19 стало накопичення даних, що у хворих часто порушене (у бік підвищення) згортання крові і, відповідно, є ризик тромботичних ускладнень.

Статистику  щодо грипу (13 217 госпіталізованих) вчені з Нідерландів брали за 2018 рік, щодо ковіду (579 госпіталізованих) – з 24 лютого по 26 квітня 2020-го.

Читайте також: Як помирають лікарі. П'ять розповідей про медиків, які загинули від коронавірусу

Результати (таблиця 1 і таблиця 2): у 437 хворих на грип (3,3%) і у 66 – ковідом (11%) були тромботичні ускладнення, причому сукупна частота їх виникнення при грипі за 30 днів склала 11%  порівняно з 25% при ковіді. Інсульт стався у 0,8% хворих на грип і 1,7% у пацієнтів з ковідом.

Як видно з результатів, частота таких ускладнень у госпіталізованих з грипом, ймовірно, більша ніж втричі нижче, ніж у госпіталізованих з COVID-19.

Різниця в частоті ускладнень "була викликана виключно високим ризиком венозного тромбозу у ковід-пацієнтів в реанімації": 23% проти 3,6% у хворих на грип. Ризик артеріального тромбозу у хворих з грипом був 7,5%, з ковідом – 4,4%.

Автори відзначають, що до цієї пандемії великих досліджень тромбозів у пацієнтів з іншими респіраторними інфекціями практично не проводили, і тому порівняльний аналіз трохи кульгає.

Читайте також: "Готові подавати приклад". Українська церква підтримує вакцинацію – Епіфаній

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини