RU

Зеленський і світові лідери прогнозують нові пандемії та надзвичайні ситуації

30.03.2021, 11:25
Зеленський і світові лідери прогнозують нові пандемії та надзвичайні ситуації - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Будуть з'являтися нові пандемії та надзвичайні ситуації – світова спільнота повинна бути до них готова, засвоївши урок пандемії коронавірусу. Про це йдеться в комюніке про міжнародний договір про пандемію, підписаному президентом  Володимиром Зеленським та низкою світових лідерів, передає пресслужба голови держави.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У комюніке наголошується, що пандемія коронавірусу стала найбільшим викликом для світової спільноти з 1940-х років. Підписанти документа сподіваються, що спільна боротьба з COVID-19 дозволить сформувати міжнародну архітектуру охорони здоров'я.

"Будуть інші пандемії та інші серйозні надзвичайні ситуації в області охорони здоров'я. Жоден уряд або багатостороннє агентство не можуть впоратися з цією загрозою поодинці. Питання не в тому, чи буде це, а в тому, коли", – йдеться в комюніке.

На думку підписантів, керівники країн і міжнародних організацій повинні засвоїти урок пандемії COVID-19. Тому вони мають намір працювати над новим міжнародним договором про готовність до пандемії і реагуванні на неї.

У комюніке перераховано кілька характеристик планованого договору:

- головна мета – зміцнення національних, регіональних і глобальних здібностей і стійкості до майбутніх пандемій;

- договір буде направлений на розширення міжнародного співробітництва для поліпшення місцевого, регіонального та глобального виробництва і поширення медзасобів, вакцин, заходів з протидії пандемії та інших питань;

- в договорі повинен бути визнаний принцип "єдине здоров'я", який пов'язує здоров'я людей і тварин з планетою;

- договір буде заснований на статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я із залученням ключових організацій цієї сфери, він буде направлений на підтримку принципу "здоров'я для всіх";

- основою договору стануть наявні інструменти світового охорони здоров'я, особливо медико-санітарні правила;

- договір повинен посилити прозорість, взаємну підзвітність і відповідальність в рамках міжнародної системи охорони здоров'я.

Комюніке, крім Зеленського, підписали прем'єр Великобританії  Борис Джонсон, президент Європейської ради ЄС Шарль Мішель, канцлерка Німеччини Ангела Меркель, президент франції  Емманюель Макрон, гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреєсус, низка лідерів європейських, африканських, південно-азійських, латиноамериканських і африканських країн. Немає серед підписантів лідерів США, Росії та Китаю.

  • Пандемія коронавірусу триває вже більше року. На ранок 30 березня в світі зафіксовано понад 128 млн випадків COVID-19, померли 2 804 898 осіб, одужали – 103 479 926.
  • 22 березня 2021-го голова ВООЗ назвав "моральним провалом" вакцинацію молоді в багатьох країнах. На його думку, їх вакцинують за рахунок життів медиків і людей похилого віку з бідних держав.

Читайте також: Зеленський: Процес вакцинації зіткнувся зі складнощами – Індія обмежила експорт вакцин

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини