RU

"Збиток для РФ буде величезним". Експосол Німеччини в РФ про те, чи ризикне Путін війною

16.04.2021, 14:46
Рюдігер фон Фріч (скриншот із відеозапису Stiftung DRJA)

Навіть якщо Москва ніколи цього не визнає, в довгостроковій перспективі вона зацікавлена ​​в партнерстві з Європою, і тому сумнівно, що її президент Володимир Путін готовий зараз ризикнути великою війною. Про це в гостьовій колонці для Frankfurter Allgemeine Zeitung пише Рюдігер фон Фріч, посол Німеччини в РФ з березня 2014 до вересня 2019 року.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Причину нинішньої ескалації навколо України він бачить в тому, що Путін "відчуває себе спровокованим діями президента Зеленського проти пов'язаних із Москвою українських олігархів". Інші причини, на думку фон Фріча, в тому, що Путін "бачить, що США знову принижують його", в підтримці Заходом "російських борців за громадянські права", а також у наближенні осінніх виборів на тлі "проблем із водою в Криму".

Відповідаючи на своє ж запитання, чи піде Кремль на відкрите вторгнення в Україну, експосол пише: "Навряд чи. Наслідки будуть непередбачуваними, а збиток для Росії величезним. Путін також знає, що Захід зробить все, щоб запобігти такому конфлікту".

Читайте також: Генерал армії США назвав кращий індикатор підготовки Росії до вторгнення

Він вважає, що зараз все йде за "знайомою моделлю зовнішньополітичних дій Росії, яка полягає не стільки у стратегії, скільки у короткострокових тактичних варіантах". Тобто, РФ робить крок і спостерігає, як реагує на нього Європа і США.

"Інша сторона при цьому залишається в невіданні і перевіряється; власний підхід у кінцевому підсумку залежить від того, як вони реагують", – так описав свої думки з приводу того, що відбувається фон Фріч.

Він дає пораду політикам Європи: бути готовим до тривалого стримування РФ, "тому що завтра ніяких змін не буде", "потрібно рішуче протидіяти будь-якому порушенню Росією правил", – наприклад, відключенням її банків від мережі SWIFT.

"Варіанти на столі. <...> Російські фінансові інститути не зможуть вести свій міжнародний бізнес без глобальної мережі SWIFT", – пише експосол. Тому що, додав він, "якщо Кремль не виключає повторного нападу на Україну, за це повинна бути певна ціна".

Читайте також: Путінська публіка не оцінить, коли з України поїдуть мішки з трупами військових РФ – Пайфер

Колишній посол також переконаний, що з нестійкою економікою, "яка менша за італійську", Росія не здатна бути в рівному союзі з КНР: "Росія вже є об'єктом планів китайського Шовкового шляху, а не співавтором".

"І тому вона в перспективі знову буде зацікавлена ​​в тому, щоб бути ближчою до нас", – вважає фон Фріч.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини