RU

Завтра Китай відправить на орбіту трьох космонавтів

10.06.2013, 11:14
Завтра Китай відправить на орбіту трьох космонавтів - Фото
Фото: ЕРА
Китай здійснить запуск пілотованого космічного корабля "Шеньчжоу-10" з трьома космонавтами на борту 11 червня в 12:38 за київським часом. Про це повідомив сьогодні представник державної програми пілотованих польотів У Пін.

Повідомляється, що команда корабля складається з трьох космонавтів - чоловіків  Не Хайшен і Чжан Сяогуан, а також жінки Ван Япін. Корабель буде перебувати в космосі 15 діб. "За цей час буде проведена серія наукових експериментів, а також відпрацьовані ручний і автоматичний режими стикування з лабораторним модулем "Тяньгун-1" на орбіті", - підкреслив Пін.

Після стикування космонавти повинні будуть перейти з космічного корабля у цей апарат, який є прообразом майбутньої китайської орбітальної станції. "У ході польоту космонавти також проведуть урок для китайських учнів", - зазначив представник.

Програма пілотованих польотів у Китаї реалізується в три етапи. Перший включав в себе запуск двох апаратів з космонавтами на борту - "Шеньчжоу-5" в 2003 році і "Шеньчжоу-6" в 2005 році. Другий етап, який реалізується в даний час, передбачає відпрацювання технології стиковки апаратів на орбіті в ручному та автоматичному режимі. На третьому етапі має бути створена й запущена повноцінна космічна станція під китайським прапором, на яку можуть бути допущені і іноземні дослідники.

Джерело: ІТАР-ТАРС
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини