RU

Заворушення в Киргизії: На півночі введено надзвичайний стан

31.05.2013, 13:50
Заворушення в Киргизії: На півночі введено надзвичайний стан - Фото
Фото: knews.kg
У Джети-Огузському районі Іссик-Кульської області Киргизії з 15.00 31 травня до 10 червня введено надзвичайний стан. Відповідний указ підписав президент Алмазбек Атамбаєв.

У результаті сьогоднішніх зіткнень місцевих жителів з міліцією поранення отримали 10 осіб. Місцеві жителі перекривають дороги, блокують будівлі адміністративних та правоохоронних органів.

Причиною заворушень стала діяльність канадського золотодобувного підприємства Кумтор. Учасники акції протесту вимагали націоналізації рудника. Кілька днів перед цим вони блокували дорогу, що веде на підприємство, а 30 травня проникли на підстанцію, що забезпечує рудник електроенергією, і знеструмили його.

Через кілька годин, в ніч на 31 травня, міліція затримала близько 100 осіб, і подача електроенергії на рудник відновилася.

Відзначається, що рудник Кумтор розробляється канадською компанією Центерра Голд. Киргизія є найбільшим акціонером компанії, будучи власником 33% акцій.

Нагадаємо, Киргизія  збирається видворити авіабазу США зі своєї території. Договір про співпрацю Киргизії з ВПС США на території бішкекського міжнародного аеропорту Манас закінчується влітку 2014 року.

Джерело: K-news
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини