RU

Закон Магнітського: США запровадили санкції проти чиновників з РФ

06.12.2012, 22:34
Закон Магнітського: США запровадили санкції проти чиновників з РФ - Фото
b39eb63699f9ac09ac6773a72f70754a.jpg

Сенат США проголосував за прийняття "акту Магнітського", в якому передбачено візові санкції проти російських чиновників, причетних до загибелі російського юриста Сергія Магнітського.

За "Закон про Сергія Магнітського" в пакеті зі скасуванням поправки Джексона-Веніка від 1974 року було віддано 94 голоси, проти - чотири, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Акт Магнітського передбачає відмову у візах, а також фінансові санкції проти російських чиновників, які, як вважають у Вашингтоні, причетні до смерті юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського в СІЗО та інших порушень прав людини.

Магнітський помер у СІЗО в Москві після року утримання за ґратами в умовах, які правозахисники охарактеризували як "тортурні". Як вважають колеги юриста в фонді Hermitage, кримінальну справу було заведено на нього в помсту за розкриття крупної податкової афери співробітників МВС та податкових інспекцій, яка коштувала бюджету Росії мільярди рублів.

У "списку Магнітського" фігурують слідчі, що організували і вели його кримінальну справу, а також керівники правоохоронних органів вищого рангу і судді, які санкціонували його утримання під арештом.

МЗС Росії миттєво відгукнувся на рішення Сенату США, назвавши його "спектаклем в театрі абсурду". Російське зовнішньополітичне відомство в офіційному коментарі на своєму сайті вказує, що будь-яка держава і так може забороняти в'їзд на свою територію будь-яким особам "без надуманих приводів".

У ході дебатів у сенаті США щодо "законопроекту Магнітського", який викликає стійке неприйняття російської влади, сенатор-республіканець Джон Маккейн заявив, що вважає його "проросійським". На думку конгресмена, відомого своєю критикою російської влади, цей закон присвячений верховенству закону, підзвітності та прав людини - цінностям, якими дорожать росіяни.

Раніше, 16 листопада, Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів схвалила "закон Магнітського" разом зі скасуванням поправки Джексона-Веніка.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини