RU

Загроза НАТО з боку Росії - WSJ

05.08.2014, 11:11
Загроза НАТО з боку Росії - WSJ - Фото
Фото: ЕРА
Головна обіцянка НАТО звучить так: напад на одну країну альянсу викличе відповідь всіх інших його членів. Однак стрімкі операції Росії в Криму та на сході України поставили під сумнів можливість його виконання, пише The Wall Street Journal. До яких заходів насправді може вдатися НАТО, якщо Володимир Путін націлюватиметься на країни Балтії?

У статті йдеться, що комітет з оборони Палати громад британського парламенту вивчив це питання і в опублікованій минулого тижня доповіді дійшов невтішного висновку: "В даний час НАТО не готове належним чином до відбиття російської загрози одній з держав-учасниць НАТО".

"У першу чергу, документ звертає увагу на амбітний план Кремля з нарощування та модернізації своїх класичних збройних сил. Його мета - до 2020 року довести кількість звичайних озброєнь, які можна охарактеризувати як "сучасні", до 70%", - зазначає видання. Також викликає побоювання ядерна доктрина Росії. "Росія бачить в своїх ядерних силах головний інструмент стримування можливого ядерного вторгнення або запізнілої відповіді на свою агресію. Росія виділяє на них третину свого оборонного бюджету", - йдеться в доповіді.

Головним результатом аналізу став висновок про старіння використовуваної НАТО доктрини: альянс може просто не встигнути за складною та мінливою стратегією Москви - стратегією "іррегулярної війни". "Проблема, яку ставить для НАТО "іррегулярна війна", полягає в тому, що зобов'язання альянсу з колективної безпеки і прив'язані до них доктрини вимагають реагувати на збройні напади. Однак російська агресія проти, скажімо, Литви може і не виглядати як прямий удар. Найімовірніше, Кремль використовує російськомовні ЗМІ, щоб сколихнути етнічно російських жителів країни, підриваючи при цьому основні функції держави за допомогою кібератак і дій нерегулярних спецпідрозділів", - пише видання.

"Кримська операція показала приклад подібних дій, і з боку Північноатлантичного альянсу було б нерозумно не підлаштувати свої доктрини на наступному саміті НАТО в Кардіффі, який пройде у вересні, для відображення нової російської загрози. Однак ніяка зміна доктрин не допоможе, якщо учасники НАТО і надалі вважатимуть національну оборону малозначною проблемою", - підсумовує WSJ.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини