RU

Зафіксовано рекордну концентрацію вуглекислого газу в атмосфері Землі

06.04.2021, 09:04
Зафіксовано рекордну концентрацію вуглекислого газу в атмосфері Землі - Фото
Скриншот з відеозапису FlyForYou

В атмосфері Землі вперше за історію вимірювань концентрації вуглекислого газу зафіксовано одиничний показник понад 421 частини на 1 000 000. Рекордну цифру видно за даними Нацуправління океанічних і атмосферних досліджень США, які надходять з апаратури на схилі вулкана Мауна-Лоа на Гаваях, пише The Washington Post.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

3 квітня середньодобовий показник в точці вимірювань на висоті 3394 м над рівнем море досяг 421,21 частини на 1 млн. Раніше він ніколи не перевищував 420.

В кінці 1950-х концентрація CO2 тут становила в середньому ~315 частин на 1 млн. А отримані з крижаних кернів дані показують, що сучасні рівні CO2 вище, ніж будь-коли за останні 800 000 років (так давно показник був ~280 частин на мільйон).

Нажмите на картинку, чтобы открыть все графики

У науковому світі існує консенсус, що збільшення викидів CO2 призводить до глобального потепління. Подвоєння рівня CO2, ймовірно, призведе до підвищення температури від 2,3°С до 4,5 С. Навіть якщо викиди парникових газів враз припиняться, потепління на Землі триватиме ще довгі роки.

Дивіться відео: Зонд близько Юпітера показав грандіозну світлову бурю в його атмосфері

Викиди вуглецю – наслідок виробництва електроенергії за рахунок спалювання нафтопродуктів, вугілля і газу, роботи транспорту, великої промисловості, а також виверження вулканів, дихання організмів і гниття органіки.

Як пише видання, тільки одні США за рік викидають понад 5 млрд тонн CO2: це вага >13 млн повністю завантажених Boeing 747.

Близько половини CO2, який викидається, залишається в атмосфері і викликає потепління, понад чверть поглинається океанами, де він підкислює воду і руйнує морські екосистеми.

Читайте також: SpaceX запустила в космос "золотий будиночок" Майкла Фрайліха: що це і для чого

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини