RU

Статки найбагатшої людини планети склали $75 млрд.

02.01.2013, 14:13
Статки найбагатшої людини планети склали $75 млрд. - Фото
Карлос Слім (фото - ЕРА)
Найбагатшою людиною планети за підсумками 2012 року став мексиканець Карлос Слім з особистим статком у $75 млрд. У цілому, сотня найбагатших людей планети збільшила протягом минулого 2012 свій сукупний статок на $241 млрд., коли він досягло суми в $ 1,9 трильйонів . Дані підрахунки зроблені і опубліковані агентством ділових новин Bloomberg, яке цитує ІТАР-ТАРС.

Найбільший приріст доходів - на 20% - стався в останні 12 місяців у тих, хто пов'язаний з телекомунікаційним бізнесом і роздрібною торгівлею. Світовим лідером за приростом свого статку в 2012 році став 76-річний іспанець Амансіо Ортега, який володіє мережею магазинів готового одягу, включаючи марку Zara. У минулому році його статки збільшилися на $22,2 млрд. і сягнула суми в $57,5 ​​млрд. Ортега контролює торгову групу Inditex, якій належить мережа з торгівлі готової одягом у складі 5 тис. магазинів в 77 країнах світу. Він також займається інвестиціями в нерухомість і газову промисловість.

В результаті Ортега увійшов до трійки найбагатших людей планети, зайнявши в ньому третю позицію. При цьому він витіснив з цієї трійки легендарного американського фінансиста Уоррена Баффета, статок якого складає $47 млрд.

У минулому році лідерство в якості найбагатшої людини світу продовжував утримувати 72-річний мексиканець Карлос Слім, який займається телекомунікаційним бізнесом. Протягом минулого року він збільшив свій статок на  13,4 млрд. або 21,6%, довівши його до $75 млрд. При цьому основний дохід Слім зробив за останні місяці на своєму банківському і страховому бізнесі, а не на мобільному зв'язку.

На другій позиції рейтингу - американець Білл Гейтс - $63 млрд. Він збільшив свій статок за минулий рік на $7 млрд. На четвертому рядку опинився вже згадуваний Баффетт. Першу п'ятірку багатіїв замикає власник компанії IKEA 86-річний шведський підприємець Інгвар Кампрад з особистим статком у розмірі $42,9 млрд.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини