08.06.2018, 10:28

За секретним указом в РФ знищують архіви про репресованих

За секретним указом в РФ знищують архіви про репресованих - Фото
Фото: прес-служба музея історії ГУЛАГу

На території країни-окупанта Росії щонайменше з початку 2014 року таємно ліквідуються особисті справи в'язнів з радянських таборів ГУЛАГу

Реклама
Реклама

У Росії на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року знищуються архівні документи з відомостями про репресованих в СРСР. Про це з посиланням на письмову заяву директора Музею історії ГУЛАГу Роман Романова пише прокремлівський ресурс Комерсант.

Чиновник "просить розібратися в ситуації" вище керівництво.

За його словами, знищення карток означає повну втрату інформації про перебування засуджених в системі ГУЛАГу: якщо ув'язнений вмирав або гинув в таборі, його особиста справа відправлялася на безстрокове зберігання, а якщо звільнявся, справа знищувалася, але складалася архівна картка з ПІБ, роком і місцем народження, записами про пересування між таборами, а також дата звільнення.

Ліквідацію документів виявив один зі співробітників музею. У магаданському УМВС йому повідомили, що знищення однієї із запитуваних ним архівних карток було здійснено за наказом під грифом "для службового користування" від 12 лютого 2014 року, підписаного МВС, Мінюстом, МНС, Міноборони, ФСБ, СЗР, Генпрокуратурою та низкою інших відомств РФ.

Така практика, пише директор музею, має "катастрофічні наслідки для вивчення історії таборів і отримання даних про жертв репресій". За підрахунками правозахисників, кількість репресованих може сягати 12 млн чоловік.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама