RU

З життя Путіна: 20 резиденцій, 43 літака, 4 яхти, - ЗМІ

28.08.2012, 13:27
З життя Путіна: 20 резиденцій, 43 літака, 4 яхти, - ЗМІ - Фото
Володимир Путін. Фото: ЕРА
У президента Росії є 20 резиденцій, 15 вертольотів, 43 літака, чотири яхти. Авіапарк російського лідера коштує мільярд доларів, флотилія - ​​3 млрд. рублів, а колекція наручних годинників - 22 млн. рублів. Про це йдеться в скандальній доповіді "Життя раба на галерах. Палаци, яхти, автомобілі, літаки та інші аксесуари", складеній співголовою Республіканської партії Росії - ПАРНАС Борисом Нємцовим у співавторстві з активістом руху Солідарність Леонідом Мартинюком, пише Коммерсантъ. 

Доповідь розбито на кілька розділів, в кожній з яких автори детально описують предмети розкоші, якими нібито володіє Володимир Путін.

За словами Нємцова, "всі друкарні, в яких ми минулого разу друкувалися, відмовилися братися за цю роботу навіть за гроші, побоюючись проблем з владою, більш того, всі мої знайомі, які мають свої друкарні, не зважилися за це взятися". Тим не менш, опозиції вдалося надрукувати п'ять тисяч екземплярів доповіді. "Всі ці екземпляри самвидавські, ми друкували їх внутрішніми ресурсами і якість, звичайно, гірше. Але після презентації ми викладемо доповідь на моєму сайті і закликаємо всіх небайдужих роздруковувати і розповсюджувати його самостійно", - зазначив опозиційний політик.

На думку авторів роботи, на держслужбі Путін користується безліччю привілеїв і оточує себе розкішшю. Стиль його життя можна зрівняти "з життям монархів країн Перської затоки або епатажних олігархів". Доповідь супроводжується збільшеними фото годинника на зап'ястку Путіна. Всього автори нарахували у президента 11 наручних годинників. "Їх загальна вартість в роздрібному продажі - 687 тис. доларів, приблизно шість річних зарплат Путіна", - сказано в статті.

"Авторам вдалося добути ексклюзивні матеріали, розшукати фотографії резиденцій, які не на слуху, але, тим не менш, президент може ними користуватися. В ній (доповіді - ред.), в основному, фотографії, зокрема, багато фотографій літаків, багато фотографій резиденцій, в тому числі і з внутрішнім оздобленням. Автори доповіді наголошують, оскільки зараз є стаття про наклеп, тому на кожне твердження наводиться посилання з відкритих джерел", - пише видання.

У прес-службі президента до публікації поставилися прохолодно. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков заявив, що інформація про держрезиденції і транспорт президента для всіх відкрита, і тут жодної таємниці немає: "Це все є держвласністю, і Путін як обраний президент відповідно до закону цим користується. Більш того, багатьма об'єктами він змушений користуватися".

Доповідь навряд чи вдарить по репутації президента, адже в Росії начальник традиційно повинен жити на широку ногу, вважає директор Міжнародного інституту політичної експертизи Євген Мінченко. Директор Інституту політичної соціології В'ячеслав Смирнов вважає, що мета опозиції - не скандал в Росії, а особистий піар Нємцова за кордоном. "Доповіді Нємцова орієнтовані на міжнародну спільноту. Тут він показує, що він такий опозиційний, такий ліберальний і такий борець з корупцією. В принципі, це дуже правильна тактика", - говорить аналітик.

Відзначимо, "Життя раба на галерах ..." - вже дев'ята подібна робота Бориса Нємцова. Раніше опозиціонер представив доповіді, більша частина яких присвячена чинному президенту. Зокрема, це "Путін. Підсумки", "Путін і "Газпром", "Путін і корупція" тощо.

Досьє на Володимира Путіна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини