RU

З'їзд Компартії Китаю: готується зміна керівництва

08.11.2012, 10:39
З'їзд Компартії Китаю: готується зміна керівництва - Фото
Фото: EPA

Голова КНР Ху Цзіньтао відкрив у Пекіні 18-й з'їзд Комуністичної партії Китаю, який має затвердити партійне керівництво і новий склад уряду КНР, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Звертаючись до більш ніж 2000 делегатів, Ху виступив з серйозним попередженням з приводу корупції: за його словами, ця проблема "може виявитися для партії смертельною і навіть викликати крах партії і держави".

Він додав, що перед Китаєм стоять безпрецедентні можливості і виклики, і країна повинна "ставити собі високу планку і старанніше працювати". За його словами, розвиток Китаю має стати більш збалансованим і стійким, заснованим на науці і таким, що сприяє зміцненню соціальної гармонії.

Промова Ху Цзіньтао дала старт заходу, який триватиме тиждень, і в результаті якого буде оголошено про зміну керівництва країни. Як очікується, на зміну чинному генеральному секретарю компартії і голові КНР Ху Цзіньтао прийде його заступник Сі Цзіньпін. Західні спостерігачі висловлюють надію на те, що прихід до влади нового покоління керівників додасть нового імпульсу політичним реформам в країні.

З'їзд проводиться за посилених заходів безпеки. Для її забезпечення в Пекіні залучено 1,4 млн. добровольців. Таксисти отримали розпорядження не дозволяти пасажирам опускати вікна в деяких районах міста - можливо, для того, щоб запобігти поширенню агітаційних матеріалів.

Закрито багато вуличних лавок. Повідомляється навіть про те, що нібито заборонено запуск повітряних зміїв. Правозахисна організація Amnesty International заявила, що більше 130 дисидентів було затримано або взято під домашній арешт напередодні з'їзду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини