Зіткнення в Єгипті: постраждали вже 500 осіб

26.11.2012, 12:16
Зіткнення в Єгипті: постраждали вже 500 осіб - Фото
Фото: EPA

Президентська канцелярія вже розповсюдила заяву про те, що нова конституційна декларація глави держави носить тимчасовий характер

Масові акції протесту проти нової конституційної декларації президента Єгипту Мухаммеда Мурсі поступово охоплюють усю територію країни. Кількість постраждалих в безладах вже перевищила 500 осіб, - передає ІТАР-ТАРС.

Тільки за останню добу географія протестного руху розширилася за рахунок провінції Гарбія на північ від Каїра і Бені-Суейф - на південь від столиці. За інформацією місцевих ЗМІ, запеклі зіткнення між прихильниками і супротивниками Братів-мусульман вночі сталися в місті Танта в провінції Гарбія, постраждали близько 20 осіб.

У неділю в місті Даманхур (адміністративний центр північної провінції Бухейра) був убитий 15-річний підліток, активіст руху ісламізму. Як повідомляється, він загинув, захищаючи штаб-квартиру Братів-мусульман від "бальтагія". Цей термін, який став розхожим в країні після революції, стосується всього, що пов'язано з бандитизмом, хуліганством та порушенням громадського і конституційного порядку.

Сутички між ісламістами і прихильниками ліберальних сил, які виступили проти останніх рішень Мурсі, якими він наділив себе широкими повноваженнями, не вщухають у Єгипті з четверга. У вівторок, 27 листопада, і опозиція, і Брати-мусульмани збираються організувати свої "марші мільйонів". Багато хто побоюється, що одночасне проведення таких акцій може вилитися в нові заворушення і призвести до ще більшого насильства.

Раніше президентська канцелярія розповсюдила заяву про те, що нова конституційна декларація глави держави носить тимчасовий характер, проте опозиція, що об'єднала практично всі ліберальні і світські партії та політичні об'єднання, не має наміру відступати до тих пір, поки Мурсі не скасує свої укази.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery