З Росії стягнуть майже $44 млн у справі про бібліотеку Шнеєрсона

14.09.2015, 18:03
З Росії стягнуть майже $44 млн у справі про бібліотеку Шнеєрсона - Фото
Фото: EPA

Повернути єврейські релігійні тексти хасидам США зажадали від Москви ще п'ять років тому. Але влада РФ відмовилася виконувати рішення суду

Суд у США дозволив хасидам вимагати від Росії великий штраф у справі про бібліотеку Шнеєрсона. Мова йде про майже $44 млн.

Повернути колекцію єврейських релігійних текстів хасидам США зажадали від Москви ще п'ять років тому. Американський суд постановив, що книги і документи, які після революції 1917 року націоналізували більшовики, зберігаються в Росії незаконно. При цьому хасидську громаду Хабад Любавич визнали правонаступником рабина Іцхака Шнеєрсона. Саме йому належав грандіозний архів, передає Эхо Москвы.

Російська влада, однак, виконувати рішення американського суду відмовилася. У 2013 році, продовжуючи боротьбу за бібліотеку Шнеєрсона, хасиди домоглися того, що федеральний суд у Вашингтоні наклав на Москву щоденний штраф в $50 тисяч за невиконання законної раніше постанови. Росія платити не захотіла.

Заступилося за російське керівництво і уряд США. Держдепартамент і Мінфін Сполучених Штатів заперечили проти стягнення штрафу з Москви. Їх представники припустили, що подібні дії можуть погіршити і без того непрості відносини Росії та США.

Суд, втім, визнав аргументи американської адміністрації не достатньо переконливими. Частина бібліотеки Шнеєрсона зараз зберігається у фондах Російської державної бібліотеки.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні