RU

З "Фукусіми" знову зіллють в океан заражену воду

08.12.2011, 10:46
З
Фото: ЕРА
Ця вода в основному очищена від радіоактивних речовин і зараз зберігається в цистернах. Обсяги та строки скидання поки не визначені. Однак у попередньому порядку йдеться про березень майбутнього року. Сьогодні представники японської національної федерації риболовецьких кооперативів відвідали токійську штаб-квартиру ТЕПКО і заявили в зв'язку з цим протест. Вони виступають проти скидання в океан навіть низькорадіаційної води, - передає ИТАР-ТАСС.

У підземних приміщеннях і дренажній системі АЕС "Фукусіма-1" зараз скупчилися десятки тисяч тонн радіоактивної води. Вона була частково принесена 11 березня потужним цунамі, яке викликало аварію на атомній станції, а також дощами. Проте основний масив води був закачаний в реактори для їх охолодження і після цього витік назовні через щілини у постраждалих установках.

"Радіоактивне озеро" в підземних приміщеннях фактично не зменшується, оскільки його щодня поповнюють 200-500 тонн грунтових вод. Очищену від радіоактивного цезію воду закачують в цистерни, які можуть прийняти 155 тис. тонн рідини. Ці ємності будуть повністю заповнені до березня.

Компанія зазначила сьогодні, що поки вивчає вплив, який скидання води спричинить на екологію океану. Вона пообіцяла також, що очистить її не тільки від цезію, але і від стронцію до рівня нижче гранично дозволеної норми.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини