Японська принцеса відречеться від титулу заради шлюбу

17.05.2017, 18:03
Японська принцеса відречеться від титулу заради шлюбу - Фото
Принцеса Мако Акісіно (фото - EPA)

Обранцем 25-річної принцеси Мако Акісіно став її ровесник Кей Комура, співробітник юридичної фірми

В імператорському домі Японії повідомили про майбутні заручини принцеси Мако Акісіно - першої внучки правлячого імператора Акіхіто і старшої дочки його сина Акісіно. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Обранцем 25-річної принцеси став її ровесник Кей Комура, співробітник юридичної фірми. Вони познайомилися п'ять років тому, будучи студентами Міжнародного християнського університету в Токіо.

Оскільки майбутній наречений принцеси - не знатного походження, з подачею заяви про вступ у шлюб принцеса Мако позбавляється титулу і залишає імператорську сім'ю.

Їй будуть надані звичайні цивільні права, включаючи право голосу, а також виплачено одноразову допомогу від держави.

Звістка про швидкі заручини принцеси породила в японському суспільстві дискусії з питання про необхідність виходу принцес зі складу імператорської сім'ї в разі шлюбу з простолюдинами.

Крім принцеси Мако в складі імператорської сім'ї є ще шість незаміжніх принцес. Єдиний представник чоловічої статі в молодшому поколінні імператорської сім'ї - принц Хісахіто, молодший брат принцеси Мако.

В Японії звучать побоювання, що імператорська сім'я не зможе виконувати свої громадські обов'язки, якщо принцеси так і виходитимуть заміж за простолюдинів і втрачати через це свій титул.

Експертна група японського уряду заявила про необхідність прийняття термінових заходів, які допоможуть зберегти імператорську сім'ю досить великою.

Зокрема, обговорюється можливість дозволити принцесам створювати власні гілки імператорської сім'ї після вступу в шлюб.

До офіційного весілля принцеси Мако і Кея Комура має пройти кілька важливих ритуалів і процедур.

Обряд заручин за традицією передбачає візит до імператорського палацу представника нареченого з подарунками. Згодом він же офіційно оголошує дату одруження.

У міру наближення дня весілля проводиться ще кілька обрядів, в одному з яких майбутня наречена висловлює свою вдячність імператору й імператриці.

В день весілля представник нареченого забирає наречену з палацу, і лише потім проводиться обряд одруження.

Відповідно до закону Японського імператорського дому, якщо жінка з імператорської родини виходить заміж не за аристократа, вона стає простолюдинкою і їй виплачується одноразова допомога від держави. Суму виплати встановлює держрада за участю прем'єр-міністра.

Коли в 2005 році Саяко Курода, єдина дочка імператора Акіхіто і імператриці Мітіко, вийшла заміж за міського дизайнера, вона отримала близько 150 млн ієн ($1,3 млн).

Інша колишня принцеса Норіко Сенге, двоюрідна племінниця імператора, після весілля з сином первосвященика синтоїстського храму в 2014 році отримала 100 млн ієн ($870 тис).

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, та Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих