Японська принцеса пожертвує титулом заради шлюбу з другом

04.09.2017, 15:31
Японська принцеса пожертвує титулом заради шлюбу з другом - Фото
Фото: ЕРА

Внучка японського імператора Акіхіто принцеса Мако Акісіно офіційно оголосила про свої заручини з другом зі студентських часів. У разі такого шлюбу, відповідно до закону Японського імператорського дому, принцеса втратить свій титул, повідомляє ВВС.

Обранцем 25-річної принцеси став її ровесник Кей Комура, юрист, з яким вона познайомилася п'ять років тому в Міжнародному християнському університеті в Токіо. Про заручини вони оголосили в неділю на спеціально скликаній прес-конференції.

За словами принцеси Мако, в майбутньому чоловікові їй сподобалася "сонячна усмішка".

Проте, відповідно до закону Японського імператорського дому, якщо жінка з імператорської родини виходить заміж не за аристократа, вона стає простолюдинкою і їй виплачують одноразову допомогу від держави. Суму виплати встановлює державна рада за участю прем'єр-міністра.

При цьому чоловіки з імператорської династії у виборі дружини не обмежені.

Принцеса після укладення цього шлюбу також отримає звичайні цивільні права, зокрема право голосу.

Як зазначає агентство, принцеса Мако не буде першою представницею імператорської родини, яка втратила титул.

Такий прецедент створила тітка принцеси - принцеса Саяко в 2005 році. Коли вона вийшла заміж за дизайнера, то отримала близько $1,3 млн. При цьому їй довелося переїхати в однокімнатну квартиру, навчитися керувати автомобілем, купувати продукти в супермаркеті тощо.

У червні парламент Японії ухвалив спеціальний закон, яким дозволив 83-річному імператору Акіхіто зректися престолу з огляду на його похилий вік. Це буде перше зречення японського монарха за останні майже 200 років.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю