RU

Японські компанії починатимуть роботу на годину раніше

05.04.2011, 11:55

Уряд Японії збирається попросити приватні компанії країни починати робочий день на годину раніше для економії електроенергії.

Такий крок передбачається включити у пакет екстрених заходів у зв'язку із збитком, який заподіяли економіці країни стихійні лиха 11 березня, - передає канал "Вести". Початок роботи на годину раніше розглядається як альтернатива введенню літнього часу, від якого поки вирішено відмовитися.

Переведення стрілок вимагав би переналадки комп'ютерних систем, що важко зробити швидко і здатний викликати збої, - вважають в уряді Японії. Початок же роботи на годину раніше дасть змогу добитися економії енергії з меншими втратами і ризиками.

Про введення такого ступеня планується просити переважно приватні компанії, що мають у своєму розпорядженні заводи. Зсув початку роботи на годину вперед дасть змогу, зокрема, економити на кондиціонуванні повітря, оскільки раннім ранком в Японії навіть влітку порівняно прохолодно.

Водночас приватні банки та інші фінансові установи будуть, певно, працювати у колишньому режимі, оскільки їм важко швидко перепрограмувати свої комп'ютерні системи. Зсув початку роботи на годину вперед вимагає також змін у роботі громадського транспорту.

Через удар цунамі зараз на північному сході Японії повністю зупинені АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2", пошкоджена атомна станція "Онагава". У результаті нестача електроенергії цього літа може досягати 15 млн. кіловат.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини