RU

Японія запропонувала комплекс заходів щодо боротьби зі світовою кризою

14.11.2008, 16:22

Японія оприлюднила комплекс заходів, які, на її думку, слід вжити, щоб вийти зі світової фінансової кризи і уникнути економічного спаду. Ці заходи викладено в меморандумі, випущеному напередодні саміту лідерів країн "Великої двадцятки" у Вашингтоні 15 листопада.

Як повідомляє "K2Kapital", зокрема, уряд Таро Ассо пропонує збільшити повноваження Міжнародного валютного фонду в сфері нагляду за фінансовими ринками і виявлення ознак кризи, що насувається на ранній стадії. До того ж Японія, яка володіє другими в світі валютними резервами в розмірі $980 млрд., готова надати МВФ до $100 млрд. для допомоги економікам, що розвиваються, якщо власних коштів фонду буде недостатньо.

Пропонується також уточнити статус і розширити представництво за рахунок країн Форуму, що розвиваються, за фінансовою стабільністю (ФФС. Зараз членами форуму є міжнародні організації і країни "Великої сімки", а також Австралія, Гонконг, Нідерланди, Сингапур і Швейцарія.

Японія, що вважає, що її досвід щодо виходу з власної фінансової кризи в 1990-х роках буде корисним у боротьбі з нинішніми проблемами, також виступає за жорсткіший нагляд за рейтинговими агентствами і збирається підтримувати валютну систему на основі долара.

На саміті G-20 в Вашингтоні, який відбудеться 15-16 листопада, лідери обговорять можливу модернізацію 60-річної бреттон-вудской фінансової структури, яка створила Всесвітній банк, щоб допомогти відновити Європу після Другої світової війни, і МВФ, щоб спостерігати за світовою економічною системою, основаною на фіксованих валютних курсах.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини