RU

Японія вступила в рецесію вперше за 7 років

17.11.2008, 11:29

Японія в третьому кварталі 2008 року вступила в першу рецесію за 7 років, оскільки фінансова криза знизила попит на японський експорт, і міністр економіки і аналітики вважають, що відновлення станеться тільки в наступному році.

Як повідомляє "Reuters", зниження ВВП Японії в третьому кварталі на 0,1% підтвердило, що глобальна криза підірвала зростання ще однієї найбільшої економіки. Єврозона також переживає рецесію, тобто скорочення ВВП два квартали поспіль, а США, ймовірно, підуть за ними.

Деякі економісти попередили, що рецесія в Японії може тривати рекордні чотири квартали, а міністр економіки Каору Йосано сказав, що попереду важкі часи.

"Знижувальна тенденція в економіці збережеться надовго, оскільки світове зростання сповільнюється. Ми повинні пам'ятати, що економічні умови можуть погіршуватися і надалі, оскільки фінансова криза в США і Європі заглиблюється, побоювання з приводу економічного спаду зростають, а фондові і валютні ринки демонструють різкі коливання", - сказав К.Йосано на прес-конференції.

Європейська і японська рецесії наголошують на серйозності завдань, що постали перед світовими лідерами, які в суботу прийняли план виходу з глобальної кризи, однак не змогли вразити ринки, що чекали специфічних заходів.

У річному вирахуванні японський ВВП знизився на 0,4%, тоді як аналітики чекали зростання на 0,3%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Японія готова запропонувати Міжнародному валютному фонду (МВФ) $106 млрд., якщо виникне необхідність у залученні додаткових коштів для допомоги країнам, що розвиваються.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини