RU

Японія відкликає Посла у Росії

23.12.2010, 11:15
Японія відкликає Посла у Росії - Фото
ee5d8ec16299b9a6f7d9510c382e1b37.jpg

Японія відкликає Посла у Росії

Уряд Японії прийняв рішення відкликати Посла у Росії Масахару Коно, якого звинувачують у поганій роботі зі збору інформації, зокрема, у зв'язку з недавньою поїздкою на Південні Куріли Президента РФ Дмитра Медведєва. Як повідомили сьогодні у Токіо офіційні джерела, відставка може бути офіційно оформлена вже у січні майбутнього року.

Новим представником Японії у Москві, за цими даними, стане нинішній Посол у Чехії Тікахіто Харада. Цей 59-річний професійний русист раніше очолював відділ Росії і департамент країн Європи в японському МЗС, - передає канал "Вести".

61-річний М.Коно, який відправляється у відставку, раніше був заступником Міністра закордонних справ з економічних питань, на нинішній пост у Москві він був призначений тільки в лютому 2009 року. Так швидке зміщення Посла - подія безпрецедентна у нинішній японській дипломатії.

Як повідомляється, М.Коно звинувачують у тому, що він не зумів зібрати повну і достовірну інформацію, пов'язану з недавньою поїздкою на Південні Куріли Д.Медведєва. Він став першим вищим російським керівником, що відвідав цей район, який Токіо вважає своїми "північними територіями". Посольство у Москві до останнього моменту повідомляло, що така поїздка малоймовірна, що, як стверджують у Токіо, призвело до неадекватної реакції уряду Японії на подію. Прем'єр-міністр Наото Кан і глава МЗС Сейдзі Маєхара зазнали у зв'язку з цим гострої критики преси і в парламенті за прорахунки у зовнішній політиці.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини