RU

Японія прийняла рішення позбутися чотирьох реакторів "Фукусіми"

30.03.2011, 17:40
Японія прийняла рішення позбутися чотирьох реакторів
a091fda8c228b8127d43bf57de6e1cf3.jpg

Японія прийняла рішення позбутися чотирьох реакторів "Фукусіми"

Чотири реактори японської АЕС "Фукусіма-1", які постраждали від землетрусу і цунамі, будуть виведені з експлуатації. Про це заявив представник компанії TEPCO, до якої належить атомна станція. Доля реакторів N5 і N6 буде вирішена після консультацій з місцевим населенням.

За інформацією Бі-бі-сі, протягом останніх трьох тижнів TEPCO намагається взяти ситуацію на АЕС під контроль, однак ці зусилля поки не мали успіху. Напередодні владі Японії оголосили, що рівень радіаційного забруднення морської води поблизу АЕС значно вищий, ніж повідомлялося раніше.

За даними японського Агентства з ядерної безпеки, в однієї з взятих проб води кількість радіоактивного йоду перевищувала гранично допустиму концентрацію у 3355 раз. Проби були взяті в 300 метрах від берега. До того ж оператор "Фукусіми-1" признається, що поки не знає конкретних причин, за якими радіоактивні речовини потрапляють в океан.

Водночас заступник директора японського Агентства з атомної і промислової безпеки Хідехіко Нісіяма запевняє, що подібний рівень радіаційного забруднення не становить небезпеки для здоров'я людей.

За словами чиновника, місцеві жителі евакуйовані з районів, прилеглих до АЕС, а біля станції не ведеться вилов риби. У середу евакуаційні центри збирається відвідати імператор Японії Акіхіто з дружиною.

"Період напіврозпаду йода-131 становить вісім днів, - передає слова Хидехіко Нісіяма агентство Рейтер. - Тому до моменту, коли він досягне людей, він значною мірою розпадеться - навіть з урахуванням накопичення у морській флорі і фауні".

Саме високі концентрації радіоактивного йоду-131 вважали причиною підвищення захворюваності на рак щитовидної залози у дітей, що зазнали впливу радіації після аварії на Чорнобильській АЕС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини