RU

Японія не хоче бачити російських чиновників на Курилах

31.01.2011, 13:30
Японія не хоче бачити російських чиновників на Курилах - Фото
c9db837e3b87af31fe8e5ac1873e54bc.jpg

Японія не хоче бачити російських чиновників на Курилах

Японська влада у черговий раз шкодує у зв'язку з підготовлюваною поїздкою російської урядової делегації на Курили і пообіцяла ще раз пояснити Москві свою позицію з приводу островів. Невдоволення Токіо викликала поїздка глави Мінрегіону РФ з перевірочною місією.

Як передає Бі-бі-сі, Віктор Басаргін у главі делегації відправляється на острови у понеділок, де перевірить, як виконується розрахована на вісім років програма соціально-економічного розвитку Курил.

"Ця ситуація викликає велику шкоду. Після уточнення всіх обставин, ми збираємося твердо довести до російської сторони нашу позицію і співчуття з приводу поїздки", - сказав генеральний секретар японського Кабінету Міністрів Юкіо Едано.

Невдоволення Токіо викликала і поїздка на Ітуруп заступника Міністра оборони Росії Дмитра Булгакова, що відвідав острів 10 днів тому. Крім того, японська влада розкритикувала і поведінку власних громадян: у суботу троє японців відвідали Південно-Курильськ на Кунаширі, прибувши на острів за російською візою.

Японія закликає своїх громадян не відвідувати спірні острови за російськими візами, оскільки це суперечить позиції держави. Міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара назвав "надто скорботним" фактом поїздку на Кунашір трьох японців і пообіцяв зробити "порушникам" навіювання після їхнього повернення у країну.

Токіо називає чотири острови Ітуруп, Кунашір, Шикотан і Хабомаї у південній частині Курильської гряди своїми "північними територіями". Москва наполягає на належності островів Росії на основі того, що, за підсумками Другої світової війни, вони увійшли до складу СРСР, правопреємницею якого стала РФ.

Через розбіжності з приводу островів Москва і Токіо досі не можуть підписати мирову угоду. Минулого року Президент РФ Дмитро Медведєв став першим російським лідером, що відвідав спірні території. Після поїздки багаторічна територіальна суперечка між двома країнами тільки загострилася. Японія шкодує з приводу поїздки, а глава МЗС Росії Сергій Лавров відповів, що російський Президент "відвідував російські землі".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини