Японії рекомендують розширити зону евакуації навколо АЕС

31.03.2011, 10:15
Японії рекомендують розширити зону евакуації навколо АЕС - Фото
3f8487833b0adfe6f16e4cf97b424c63.jpg

Наразі обов'язковим для відселення є 20-кілометровий радіус навколо АЕС, однак безпечні для здоров'я рівні радіаційного забруднення були перевищені у селі Літате, яке розташоване на відстані 40 км від АЕС

Японії рекомендують розширити зону евакуації навколо АЕС
Експерти ООН рекомендували японській владі подумати про розширення евакуаційної зони навколо аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1".

Наразі обов'язковим для відселення є 20-кілометровий радіус навколо АЕС, однак Агентство ООН з атомної енергії зазначає, що безпечні для здоров'я рівні радіаційного забруднення були перевищені у селі Літате, яке розташоване на відстані 40 км на північному заході від АЕС, - передає Бі-бі-сі.

Офіційний представник уряду Японії Юкіо Едано підтвердив, що МАГАТЕ порадило Кабінету "ретельно оцінити ситуацію на основі цих повідомлень". "Не думаю, що подібні заяви передбачають необхідність негайних дій, - сказав Ю.Едано. - Але той факт, що у ґрунті відзначено високий рівень радіації, вказує на можливість накопичення радіонуклідів з плином, що може вплинути на здоров'я людей". "Тому ми продовжимо стежити за рівнем радіації з ще більшою пильністю, і зробимо усі дії у разі потреби", - продовжив офіційний представник уряду.

Водночас представники природоохранної групи "Greenpeace" стверджують, що у селі Іітате зафіксовано радіаційне випромінювання потужністю до 10 мілізівертів за годину. Смертельною для людини може бути разова доза у 5000 мЗв, а доза у 350 мЗв протягом життя - це поріг для переселення людей після аварії на Чорнобильській АЕС. "Очевидно, що людям небезпечно залишатися в Іітате - особливо дітям і вагітним жінкам", - зазначає "Greenpeace". Організація закликає Японію "припинити віддавати пріоритет політиці, а не науковим даним".

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий