RU

Японії рекомендують розширити зону евакуації навколо АЕС

31.03.2011, 10:15
Японії рекомендують розширити зону евакуації навколо АЕС - Фото
3f8487833b0adfe6f16e4cf97b424c63.jpg

Японії рекомендують розширити зону евакуації навколо АЕС
Експерти ООН рекомендували японській владі подумати про розширення евакуаційної зони навколо аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1".

Наразі обов'язковим для відселення є 20-кілометровий радіус навколо АЕС, однак Агентство ООН з атомної енергії зазначає, що безпечні для здоров'я рівні радіаційного забруднення були перевищені у селі Літате, яке розташоване на відстані 40 км на північному заході від АЕС, - передає Бі-бі-сі.

Офіційний представник уряду Японії Юкіо Едано підтвердив, що МАГАТЕ порадило Кабінету "ретельно оцінити ситуацію на основі цих повідомлень". "Не думаю, що подібні заяви передбачають необхідність негайних дій, - сказав Ю.Едано. - Але той факт, що у ґрунті відзначено високий рівень радіації, вказує на можливість накопичення радіонуклідів з плином, що може вплинути на здоров'я людей". "Тому ми продовжимо стежити за рівнем радіації з ще більшою пильністю, і зробимо усі дії у разі потреби", - продовжив офіційний представник уряду.

Водночас представники природоохранної групи "Greenpeace" стверджують, що у селі Іітате зафіксовано радіаційне випромінювання потужністю до 10 мілізівертів за годину. Смертельною для людини може бути разова доза у 5000 мЗв, а доза у 350 мЗв протягом життя - це поріг для переселення людей після аварії на Чорнобильській АЕС. "Очевидно, що людям небезпечно залишатися в Іітате - особливо дітям і вагітним жінкам", - зазначає "Greenpeace". Організація закликає Японію "припинити віддавати пріоритет політиці, а не науковим даним".

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини