RU

Якщо вам до 60-ти і ви отримали дозу AstraZeneca, в ФРН рекомендують другу іншою вакциною

02.04.2021, 07:56
Якщо вам до 60-ти і ви отримали дозу AstraZeneca, в ФРН рекомендують другу іншою вакциною - Фото
Вакцина Pfizer-BioNTech (фото – ЕРА)

У Німеччині, де раніше через можливі серйозні побічні ефекти обмежили групу для вакцинації Oxford-AstraZeneca людьми від 60 років і старше, дозволили тим, хто молодший і вже отримав першу дозу цього біопрепрата, другу давати мРНК-вакциною. Це попередня рекомендація експертів з вакцинації при Інституті Коха.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами вчених, другу дозу мРНК-вакциною вакцинованим дозою "АстраЗенека" слід давати через 12 тижнів.

Поки що в світі схвалено для екстреного використання тільки дві мРНК-вакцини від COVID-19 – це біопрепарати від Pfizer-BioNTech і Moderna.

ДОВІДКА. STIKO – постійний науковий комітет з вакцинації з 18 членів Інституту Роберта Коха в Берліні, який надає офіційні рекомендації щодо графіків вакцинації, які використовуються в окремих німецьких землях.

Таким чином, вчені вперше за час пандемії COVID-19 рекомендували курс вакцинації, складений різними препаратами з різними технологіями отримання імунної відповіді проти коронавірусу.

Дивіться відео: Яка вакцина від COVID-19 "найкраща": пояснювальний б ролик

STIKO рекомендувала також провести дослідження імунологічних ефектів від такої гетерологічної схеми вакцинації.

У комітеті уточнили, що таке це серйозне оновлення рекомендацій буде опубліковано в Епідеміологічному бюлетені разом з науковим обгрунтуванням "після Пасхи", однак, з огляду на його важливість, попередньо воно викладено на сайті Інституту Коха зараз.

Оновлення процесу вакцинації в Німеччині вироблено після того, як місцевий регулятор зафіксував рідкісні, але дуже серйозні тромботичні явища через 4-16 днів після щеплення "АстраЗенека" (31 на 2,7 млн ​​доз): 29 випадків серед них було у жінок 20-63 років, дев'ять з них померли. Симптоми розвинулися і у двох чоловіків 36 і 57 років. У 19 осіб поряд з тромбозами був відзначений вкрай низький рівень тромбоцитів, тобто рідкісна сукупність симптомів, які, здавалося б, суперечать один одному.

Читайте також: Якщо зробити щеплення спочатку однією COVID-вакциною, а потім – іншою. Що вийшло на мишах

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини