RU

Які вакцини від COVID-19 закуповують у світі і хто головні покупці – інфографіка LIGA.net

13.01.2021, 17:56
Які вакцини від COVID-19 закуповують у світі і хто головні покупці – інфографіка LIGA.net - Фото
Ілюстративне фото: Ronald Wittek/EPA

Наразі вакцина, яка найбільше продається у світі – щеплення від компанії AstraZeneca й Оксфордського університету. Всього її замовлено 2,965 млрд доз. Про це свідчать дані агентства Bloomberg від 13 січня 2021 року.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

На другому і третьому місці вакцини від Novavax (1,284 млрд доз) і Pfizer/BioNTech (816 млн доз). Найбільша кількість замовлень на вакцини від коронавірусу в Індії – 2,2 млрд доз, серед яких 200 млн це російський препарат Sputnik V.

ДОВІДКА. Російська вакцина від центру ім. Гамалії та Міноборони РФ "Sputnik V" провалила фазу III випробувань (основну, позитивні підсумки якої і подальше схвалення регуляторів, зокрема ВООЗ, дають право вакцині-кандидату називатися вакциною): люди з плацебо-групи почали масово робити щеплення вже доступним препаратом. Таким чином, фінальні дані про ефективність препарату отримати вже неможливо – принаймні в РФ.

За програмою Всесвітньої організації охорони здоров'я COVAX уже закуплено 500 млн доз вакцин, серед них – AstraZeneca/Oxford (300 млн) і Sanofi/GSK (200 млн).

Читайте також: У МОЗ назвали вакцини, які Україна може отримати від COVAX

Раніше, 19 листопада 2020-го, повідомлялося, що COVAX виділить Україні 8 млн доз вакцин від коронавірусної хвороби. Пізніше міністр Кабінету міністрів  Олег Немчінов заявив, що Україна може отримати 16 млн доз.

ДОВІДКА. Програма Всесвітньої організації охорони здоров'я COVAX – глобальна схема вакцинації від коронавірусу людей у країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Вона спрямована на постачання не менше 2 млрд доз вакцини до кінця 2021 року, аби охопити 20% найбільш вразливих верств населення в 91 країні з низьким і середнім рівнем доходу, в основному в Африці, Азії і Латинській Америці. Наразі відсутня інформація про те, які саме вакцини будуть брати участь у програмі.

Крім України, контракти на поставку вакцин від Sinovac також уклали Індонезія (50 млн), Туреччина (50 млн) і Бразилія (46 млн). Інші країни, серед яких Україна, замовили 28 млн доз щеплень.

Читайте також: Дослідження Bloomberg | Багаті країни закупилися з потрійним запасом: шість фактів про світову вакцинацію

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини