RU

Як Сноуден проколовся на постановочній "прямій лінії" з Путіним

22.04.2014, 11:51
Як Сноуден проколовся на постановочній
Едвард Сноуден
"Викривач АНБ Едвард Сноуден відразу ж пошкодував про те, що поставив російському президентові Володимиру Путіну питання в прямому ефірі про зусилля Кремля в плані масового спостереження за громадянами", - повідомили The Daily Beast два джерела, близьких до викривачів. "Він, по суті, розглядав це питання як свою першу спробу критикувати Росію. Він був щиро здивований тим, що в кулуарах це було масово сприйнято з точністю до навпаки", - заявив адвокат Американського союзу цивільних свобод і один з найближчих радників Сноудена Бен Уізнер.

Протягом багатьох місяців Сноуден намагався знайти можливість довести, що його критики неправі, шанс донести до публіки те, що він так само ставиться до масового стеження в Росії, як і до масового стеження в США, передає слова однієї з довірених осіб Сноудена видання. "Викривач знав, що лобова атака проти російського лідера, швидше за все, не буде пропущена кремлівськими піарниками. Так що Сноуден всю першу половину свого заздалегідь записаного питання говорив про шкоду американського стеження" , - пише видання і нагадує, що "відповідна реакція на Заході була негайною і переважно негативною".

Сноуден був пригнічений такою реакцією і за кілька годин вирішив написати статтю в The Guardian, яка пояснює його позицію. "Відповідь Путіна здається найбільш різким запереченням причетності до масового стеженнія, яке коли-небудь давав російський лідер - запереченням, до якого, м'яко кажучи, швидше за все, ще звернуться журналісти, - написав Сноуден. - Я розумію побоювання критиків, але є і більш очевидне пояснення мого питання, ніж таємне бажання захищати ту політику, заради боротьби з якою я пожертвував спокійним життям: якщо ми збираємося перевірити правдивість заяв чиновників, ми, насамперед, повинні дати їм можливість зробити ці заяви".

"Через майже десять місяців відтоді, як він є гостем Кремля, це стало найближчою до відкритої критики заявою Сноудена по відношенню до приймаючої сторони в Москві", - йдеться в статті. "Зараз я хвилююся за його безпеку", - сказав один з його радників. "Відвертий напад на нього здається малоймовірним: навіть до обміну питаннями і відповідями минулого тижня Сноуден представлявся безцінною - хоча, можливо, і ненавмисно - зброєю в пропагандистській війні Кремля із Заходом. Але слід зазначити, що термін тимчасового притулку Сноудена закінчується в серпні, і він мало куди зможе поїхати, не ризикуючи бути арештованим" , - зазначає видання.

"Однак більш важливе питання полягає в тому, чи зможе Сноуден відновити свою репутацію серед набагато більшої групи людей, які захоплювалися його початковими викриттями... Відповідь на це питання на даний момент невідома", - підсумовує The Daily Beast.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини