RU

Яд Вашем вибачився за путінську версію історії Голокосту

04.02.2020, 10:03
Яд Вашем вибачився за путінську версію історії Голокосту - Фото
Моше Кантор (Фото: Julien Warnand/EPA)

Ізраїльський меморіал Голокосту Яд Вашем приніс вибачення за те, що матеріали, представлені на Всесвітньому форумі пам'яті Голокосту, спотворювали історичні факти про роль СРСР у Другій світовій війні. Вибачення були висловлені в листі до газети Haaretz.

Haaretz зазначає, що провідну роль в організації форуму грав Моше Кантор, президент Європейського єврейського конгресу, бізнесмен і мільярдер, якого вважають близьким до президента Росії Володимира Путіна.

Історичний наратив, представлений на форумі, викликав критику серед ізраїльських істориків, політиків і громадських діячів.

У листі адміністрація Яд Вашем визнає, що інформація, представлена ​​на форумі, містила неточності, що створили незбалансоване враження. Відеоматеріали, представлені на форумі, не показали ні злочинів Радянського Союзу під час Другої світової війни, ні його відповідальності за її початок.

Яд Вашем вказує, що в матеріалах форуму не містилося ніяких відсилань до розподілу Польщі між СРСР і Німеччиною в 1939 році, на представлених картах невірно були вказані межі Польщі і її сусідів, не містилося ніяких відсилань до України, країни, що знаходиться в конфлікті з путінською Росією .

Haaretz підкреслює, що в листі Яд Вашем фактично визнає, що допустив спотворення історичних фактів на заході на догоду політичним і дипломатичним інтересам Путіна.

  • 22 січня повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда відмовився від участі в форумі, оскільки на ньому буде виступати президент РФ Володимир Путін, мова ж президента Польщі програмою не передбачена. Дуда побоювався, що не зможе відповісти Путіну, якщо той знову почне риторику про перекладання провини за початок Другої світової війни на Польщу.
  • 23 січня, в день проведення форуму, президент Володимир Зеленський заявив, що українська делегація поступилася своїми місцями на форумі тим, хто пережив Голокост.
  • У Яд Вашем заявили, що шкодують про такий крок української делегації.

Читайте думку: Коли Зеленський зробив все правильно

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини