Встигніть побачити: руйнування Білих скель Дувра прискорилося

08.11.2016, 12:57
Встигніть побачити: руйнування Білих скель Дувра прискорилося - Фото
Фото: wantseeproject.com

Монументальні прямовисні скелі вивітрюються і поступово розвалюються через зменшення смуги пляжу перед ними, з'ясували вчені

Білі скелі Дувра біля південного узбережжя Британії, один з найвражаючих пам'ятників природи північної півкулі, руйнуються зараз в 10 разів швидше, ніж в попередні кілька тисяч років. Про це з посиланням на дані вчених з Університету Глазго пише служба  Бі-бі-сі.

Дослідники з'ясували, що швидкість ерозії скель в графстві Південний Сассекс за останні 150 років збільшилася з 22 до 32 сантиметрів в рік, хоча в попередні сім тисяч років скелі тут руйнувалися зі швидкістю від двох до шести сантиметрів на рік.

Група вчених на чолі з Мартіном Херстом вважає, що зміни клімату ще більше прискорять цей руйнівний процес, а гірські породи розвалюються через зменшення смуги пляжу перед ними.

"Ми були вкрай здивовані. Ось перед вами хороший широкий пляж, за ним ці скелі, пляж захищає скелю від руйнівної дії хвилі. Але всі пляжі зникли", - сказав Херст.

Читайте також: Пейзажну алею оголосили пам'ятником природи

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы