RU

Євросоюз звинуватив Сирію в порушенні режиму припинення вогню

28.04.2012, 11:33
Євросоюз звинуватив Сирію в порушенні режиму припинення вогню - Фото
Кетрін Ештон (фото ЕРА)
Верховний представник ЄС Кетрін Ештон звинуватила уряд Сирії в порушенні зобов'язань з припинення вогню.

"Я глибоко стурбована продовженням насильства в Сирії та порушеннями припинення вогню, яке повинно було дотримуватися з 12 квітня", - сказав вона, передає Інтерфакс-Україна.

Ештон зазначила, що умови припинення вогню порушуються, незважаючи на присутність в країні спостерігачів ООН. "Цілком очевидно, що сирійський уряд не виконує своїх зобов'язань і не виконав обіцянки вивести війська і важку бойову техніку з населених пунктів", - зазначила вона.

Вона зажадала від сирійської влади повністю дотримуватися умов угоди з ООН і негайно і повністю підкоритися плану Кофі Аннана, який був підтриманий резолюціями 2042 і 2043 Ради Безпеки ООН.

Від імені Євросоюзу Ештон зажадала від режиму президента Башара Асада забезпечити припинення вогню, звільнити ув'язнених, надати доступ журналістам, забезпечити свободу мирних демонстрацій і відкрити шлях гуманітарної допомоги.

План спецпосланця ООН Кофі Аннана з врегулювання ситуації передбачає припинення збройного насильства усіма сторонами, надання гуманітарної допомоги постраждалим і початок політичного діалогу між режимом Асада і опозицією.

Незважаючи на згоду обох сторін конфлікту припинити вогонь після 12 квітня поточного року, з Сирії регулярно надходять повідомлення про напади урядових військ на мирних жителів.

За даними ООН, загальна кількість жертв конфлікту в Сирії вже перевищила 9 тисяч чоловік.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини