RU

Євросоюз посилює правила кібербезпеки

05.02.2013, 15:23
Євросоюз посилює правила кібербезпеки - Фото
Фото: ЕРА
Європейський Союз приступив до законодавчого посилення правил кібербезпеки. Якщо нові вимоги, запропоновані Єврокомісією, схвалять, це призведе до того, що компанії, які зіштовхуються з кіберзлочинністю, в обов'язковому порядку будуть повідомляти про це владі, передає канал Вісті.

Новий звід правил буде представлений в четвер. Його дія поширюється на інтернет-компанії, наприклад, пошуковики, але також і на банки, фондові майданчики та ще широкий спектр компаній.

Єврокомісія зазначає, що йдеться не тільки про хакерські атаки, які можуть спричинити збої в роботі систем безпеки і витік даних, але і про інші типи інцидентів, що призводять до подібних наслідків. Це і природні лиха, і людський фактор, і прості збої в роботі техніки. Регулятор стверджує, що останнім часом кількість таких проблем неухильно зростає.

При цьому єдиної системи регулювання систем кібербезпеки в ЄС немає. Більше того, національні відомства найчастіше відмовляються ділитися інформацією із зарубіжними колегами. Тепер у всіх державах Старого Світу мають з'явитися групи оперативного реагування, які будуть моментально одержувати інформацію про проблеми компаній і вирішувати їх.

Пропозиція Єврокомісії має розглянути парламент ЄС. Практика показує, що подібні закони зазвичай зазнають деяких змін, однак у підсумку приймаються. Законотворчий процес займає близько двох років. На даний момент найзахищенішими від кіберзагроз країнами є Данія, Великобританія, Фінляндія, Швеція і Нідерланди.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини