RU

Євросоюз готується до виходу Греції із зони євро

04.11.2011, 14:40
Євросоюз готується до виходу Греції із зони євро - Фото
Фото: ЕРА
"Те, що здавалося раніше неможливим - вихід країни-члена з єврозони - зараз розглядається як реальний варіант", - повідомило джерело в дипломатичних європейських колах, якого цитує канал Вести. За його словами, основні положення доповіді вже були представлені в Канні в ніч на п'ятницю лідерам провідних країн єврозони в рамках консультацій.

"Ситуація в зоні євро кардинальним чином змінилася після того, як минулого понеділка глава уряду Греції Георгіос Папандреу оголосив про намір провести референдум щодо програми допомоги ЄС, - зауважив він. - Тоді для багатьох стало ясно: Греція зіткнулася в рамках стабілізаційних зусиль з настільки значними політичними, економічними і соціальними труднощами, що можливий її вихід з єврозони ".

У минулу середу після завершення в Канні франко-німецьких консультацій на вищому рівні канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що стабільність зони євро важливіше за перебування в ній окремої країни, зокрема, Греції. У свою чергу президент Ніколя Саркозі зауважив, що єврозона "поспішила", прийнявши до своїх лав Грецію, яка "не була готова до євро".

Основоположні угоди ЄС не передбачають процедуру виходу з єврозони. Зараз фахівці приступили до вивчення подібного варіанту. Згідно з отриманою інформацією, нова стратегія Євросоюзу полягає в тому, щоб створити потужну оборонну фінансову лінію і не допустити втягування в орбіту кризи ринку суверенних облігацій Італії.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини