RU

Євросоюз готовий відновити переговори щодо членства Туреччини

23.10.2013, 16:59
Євросоюз готовий відновити переговори щодо членства Туреччини - Фото
Реджеп Тайїп Ердоган (фото - ЕРА)
Євросоюз оголосив про готовність провести нові переговори про приєднання Туреччини до об'єднаної Європи - через три роки після закінчення попереднього раунду.

Спочатку в Євросоюзі планували перезапустити двосторонню дискусію в червні, але тоді її перенесли через критику на адресу уряду Реджепа Тайїпа Ердогана з боку ряду європейських політиків, приводом до якої послужили багатоденні заворушення в Стамбулі.

Туреччина вперше подала заявку на членство в 1987 році, коли ще існував попередник Євросоюзу - Європейське економічне співтовариство. Міністри закордонних справ 28 країн - членів ЄС обгрунтували своє рішення про новий раунд переговорів рекомендаціями Єврокомісії. У своєму звіті про Туреччину за 2013 Єврокомісія засудила "надмірне застосування сили" турецької поліцією в ході зіткнень з демонстрантами, які виступали проти ісламізації країни.

При цьому автори документа визнають, що Анкара провела судову реформу, а Ердоган удостоївся похвали доповідачів за прийдешні зміни в законодавстві, що стосуються прав курдів. Турецький прем'єр-міністр у вересні оголосив, що в приватних школах буде дозволено вести викладання курдською та іншими мовами. Він також оголосив про плани щодо скасування заборони на носіння жінками-держслужбовцями традиційного мусульманської хустки - за цю норму довго боролася його ісламістська партія.

Ердоган при цьому не згадав про інші очікувані заходи, наприклад, про поступки на адресу алавітів або послідовників Грецької православної церкви. Однак він заявив, що пропонований пакет - не останній, і реформи в цьому напрямку будуть продовжені.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини