RU

Євросоюз вимагав, щоб Каддафі відмовився від влади

25.03.2011, 09:55
Євросоюз вимагав, щоб Каддафі відмовився від влади - Фото
82e9c2b2c702e469ff6783265dda8a1d.jpg

Євросоюз вимагав, щоб Каддафі відмовився від влади

Саміт Європейського Союзу вимагав від лідера Лівії Муаммара Каддафі "негайно відмовитися від влади" з тим, щоб країна могла впорядковано перейти до демократії. Про це йдеться у підсумковій заяві саміту ЄС у Лівії.

Як повідомляє "Взгляд", лідери ЄС також підтримали введення додаткових санкцій проти режиму Каддафі для обмеження його прибутків від експорту нафти і газу. "Муаммар Каддафі повинен негайно відмовитися від влади, що дасть змогу в найкоротші терміни почати впорядкований перехід до демократії на основі широкого діалогу, заснованого на принципах збереження суверенітету і територіальної цілісності країни", - наголошено у документі.

"ЄС готовий сприяти діалогу за участю Національної перехідної ради, який має на меті економічне та інституційне будівництво нової Лівії у співпраці з ООН, Лігою арабських держав і Африканським союзом", - йдеться у заяві.

Передбачаючи, що ці заклики можуть залишитися без відповіді, саміт у тій же заяві оголосив, що Євросоюз "готовий прийняти подальші санкції, враховуючи ті, які не дають змоги режиму Каддафі отримувати прибутки від експорту нафти і газу".

Проект санкцій проти Національної нафтової компанії Лівії та 14 її філіалів вже розроблені Радою постійних представників 27 країн ЄС у Брюсселі і тепер чекає лише формального затвердження міністерською Радою Євросоюзу.

Муаммар Каддафі: біографія та добірка новин>>>
Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини