RU

Євросоюз хоче збільшити кількість місії спостерігачів у Грузії

23.09.2008, 08:52

Європейський союз збирається збільшити місію спостерігачів у Грузії до 300 осіб. Раніше ЄС був готовий надіслати до зони конфлікту тільки 200 співробітників.

Як повідомляє Бі-бі-сі, Росія заявляє, що почне виведення військових із "буферних зон" навколо грузинських автономій Абхазіі та Південної Осетії тільки після того, як територію будуть контролювати міжнародні спостерігачі. "Дуже ймовірно, що чисельність буде більшою... Ми думаємо про 300 осіб, враховуючи допоміжний персонал, щоб у нас було 200 спостерігачів "в полі", - зазначив представник Євросоюзу в інтерв'ю агентству Рейтер.

На минулому тижні зайшли у глухий кут переговори між Росією і ОБСЄ про відправку до Грузії спостерігачів. 80 спостерігачів від ОБСЄ поки не можуть уїхати на територію Південної Осетії. Глава місії спостерігачів Євросоюзу Хансйорг Хабер, який перебуває з візитом у Грузії, повідомив у понеділок, що його підопічні будуть базуватися в Горі, Зугдиді, Поті та Тбілісі. "Основна частина спостерігачів прибудуть на цьому тижні - завтра і післязавтра", - повідомив Хабер журналістам після зустрічі з Прем'єр-міністром Грузії.

Командувач російськими силами в Південній Осетії Марат Кулахметов повідомив, що після прибуття європейських спостерігачів "перша лінія, де встановлений контроль миротворців, буде ліквідована і залишиться тільки друга лінія, наявна вздовж адміністративного кордону республіки". Угода про виведення російських військ із території Грузії за межами Південної Осетії та Абхазії і присутність у зоні конфлікту міжнародних спостерігачів була укладена на зустрічі президентів Росії і Франції Дмитра Медведєва і Ніколя Саркозі.

Водночас російська влада заявляє, що зона дії місії міжнародних спостерігачів у районі кавказького конфлікту не буде включати територію Абхазії та Південної Осетії. "Додаткові міжнародні спостерігачі будуть розгорнені виключно в зонах, прилеглих до Південної Осетії та Абхазії, з метою запобігання новій агресії Тбілісі", - заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров у телефонній розмові з Держсекретарем США Кондолізою Райс.

Москва заявляє, що в Абхазії та Південній Осетії будуть розквартировані регулярні російські військові частини. Це робиться на основі договору, підписаного Медведєвим із лідерами двох самопроголошених республік.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини