RU

Європейцям стане простіше скаржитися на некомпетентних лікарів

24.11.2008, 17:05

За статистикою кожний десятий пацієнт в Європі стає жертвою помилки лікарів. Беручи до уваги цей факт, Єврокомісія має намір спростити процедуру подання скарг на некомпетентних медичних фахівців.

Як передає "Deutsche Welle", щорічно близько 15 млн. європейських пацієнтів отримують неякісні медичні послуги. В одному з тисячі випадків помилка лікарів призводить до смерті. Захисники прав споживачів б'ють тривогу і вимагають прийняти закон, який допоміг би постраждалим пацієнтам легше отримати компенсацію за заподіяну здоров'ю шкоду. "Ми чекаємо, що країни-члени ЄС приймуть ряд рекомендацій, що допомагають захистити пацієнтів від наслідків поганого медичного обслуговування", - каже комісар ЄС з питань охорони здоров'я Андрулла Василіу. "Зокрема пацієнтам, постраждалим від помилки лікарів, буде простіше звернутися зі скаргою до відповідних інстанцій і отримати компенсацію за заподіяну здоров'ю шкоду", - пояснила вона. У середу, 26 листопада, А.Василіу має намір надати Єврокомісії конкретні пропозиції з цього питання.

Нагадаємо, жертвами некомпетентних медиків також регулярно стають жителі США. Однією з найнерозголошуваніших "таємниць", які американські лікарні намагаються приховати від своїх пацієнтів, є помилки лікарів. Тільки від неправильного призначення ліків щорічно шкодять здоров'ю близько 1,5 млн. американців.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини