RU

Європарламент вважає вибори в Росії несправедливими

15.03.2012, 16:37
Європарламент вважає вибори в Росії несправедливими - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні Європарламент у своїй резолюції негативно охарактеризував минулі в Росії 4 березня президентські вибори й закликав обраного президентом Володимира Путіна відмовитися від агресивної риторики по відношенню до опозиції та налагодити з нею політичний діалог, - передає радіо Свобода.

Сама ж резолюція спирається на свідчення міжнародних спостерігачів. У тексті сказано, що виборчий процес в Росії не був "ні вільним, ні справедливим", оскільки були створені переваги для "одного з кандидатів". У документі міститься занепокоєння у зв'язку з ситуацією з правами людини в Росії і заклик до російської влади здійснити обіцяні політичні реформи, зокрема, спростити порядок реєстрації партій.

Раніше російська Ліга виборців видала меморандум, в якому сказано, що на тлі широкомасштабних порушень підсумки виборів не можуть бути визнані. Минулі в Росії 4 березня вибори президента Ліга виборців вважає нелегітимними.

У заяві Ліги виборців підкреслюється, що при формуванні списку кандидатів з нього були виключені відомі політики, що обмежило можливість вибору для громадян і полегшило конкуренцію для кандидата від влади.

Перед цим спостережна місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявила, що кампанія з виборів президента Росії була "явно перекошена" на користь кандидата-переможця - прем'єр-міністра Володимира Путіна. Втім, у своїй заяві ОБСЄ визнає, що результати голосування "ніколи не викликали сумніву" й закликає ретельно розслідувати численні заяви про порушення під час голосування та підрахунку результатів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини