RU

Європарламент вимагає санкцій ЄС проти Білорусі

20.01.2011, 16:10
Європарламент вимагає санкцій ЄС проти Білорусі - Фото
327a230333869223e37413ac38dfedba.jpg

Європарламент вимагає санкцій ЄС проти Білорусі

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій вимагає заборонити в'їзд в Європу білоруським чиновникам, суддям і керівникам силових структур, причетним до придушення заворушень після виборів Президента Білорусі 19 грудня.

Зняття цих санкцій парламентарії обумовили звільненням лідерів опозиції, заарештованих у зв'язку з виборами. Багато хто з них був кандидатами у президенти. Автори резолюції категорично засудили застосування сили з боку білоруської міліції і КДБ і вимагали незалежного міжнародного розслідування грудневих подій. Крім того, члени Європарламента закликали провести голосування наново відповідно до міжнародних стандартів, - передає Бі-бі-сі.

Санкції ЄС проти приблизно 40 білоруських посадових осіб, звинувачених у причетності до фальсифікацій результатів попередніх президентських виборів, спочатку були введені у 2006 році. У 2008 році дія заборони на в'їзд була припинена щодо 36 осіб, враховуючи Президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Нагадаємо, на виборах 19 грудня 2010 року О.Лукашенко, отримавши у свою підтримку 79,65% голосів виборців. У виборах взяло участь 90,65% виборців, внесених у списки для голосування. Тоді ж у Мінську влади жорстоко розігнали мітинг протесту опозиції. Були затримані понад 600 осіб. 32 затриманим пред'явлені обвинувачення у справі про масові заворушення, серед них п'ять колишніх кандидатів у президенти.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини