Єврокомісія може позбавити Польщу частини повноважень в Євросоюзі

05.01.2016, 00:13
Єврокомісія може позбавити Польщу частини повноважень в Євросоюзі - Фото
Фото: EPA

В Єврокомісії відзначили, що зміни до законів про Конституційний суд і про державні ЗМІ можуть стати причиною позбавлення Польщі повноважень в ЄС

Єврокомісія 13 січня розгляне ситуацію в Польщі в контексті прийняття змін до законів про Конституційний суд і контролю за державними ЗМІ. Про це заявив в понеділок в Брюсселі представник Єврокомісії Маргарітіс Шинаси, повідомляє Укринформ.
"Це буде ознайомча дискусія, проведення якої з колегією єврокомісарів хоче президент Єврокомісії", - заявив Шинаси.

Він додав, що це буде першим кроком задіяння інструменту із позбавлення Польщі низки повноважень в ЄС відповідно до процедури, визначеної в березні 2014 року.

Шинаси повідомив, що Польща поки не відповіла на два листи віце-президента Єврокомісії Франса Тіммерманс з питань про функціонування Конституційного суду і закону про ЗМІ Польщі, спрямовані 23 і 30 грудня.

Згідно 7-й статті Договору про ЄС процедуру обмеження повноважень одній з країн ЄС в рамках Співтовариства може ініціювати на Раді ЄС третину країн-членів, Єврокомісія або Європарламент. Вона передбачає структурований діалог з державою-членом у випадку, якщо Єврокомісія бачить системну небезпеку для верховенства закону на рівні національного законодавства. Якщо така країна не реагує на попередження Брюсселя, Комісія ініціює процедуру у зв'язку з порушенням основоположних європейських цінностей, що може призвести навіть до позбавлення права голосу.

У понеділок глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у коментарі польським журналістам висловив занепокоєння у зв'язку з тим, що єврокомісари Тіммерманс і Еттінгер, не маючи достатньо інформації, невірно оцінюють ситуацію в Польщі, що може вплинути на погіршення відносин між Варшавою та Брюсселем.

Нагадаємо, зміни до законів про Конституційний суд та ЗМІ були прийняті в грудні польським парламентом, більшість в якому контролює консервативна партія Право і справедливість. Вони викликали масові протести опозиції і журналістів.
3 січня єврокомісар з питань цифрової економіки та інформаційного суспільства Гюнтер Еттінгер  заявив, що у зв'язку з поправками до закону про ЗМІ щодо Польщі може бути активізований так званий механізм правової держави. Якщо буде визнано, що є системні загрози для верховенства закону, то з Польщею проведуть структурований і грунтовний діалог. Передбачено, що якщо країна ніяк не реагує на зауваження Брюсселя, то комісія ініціюватиме судовий розгляд і, як наслідок - може позбавити її права голосу. Прецедентів таких рішень ще не було.

У канцелярії президента Польщі Анджея Дуди на критику з боку ЄС відповіли, що до внесення змін до закону протягом останніх 8 років у польських ЗМІ не було плюралізму.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами