RU

Єврогрупа вирішила позичити Греції ще 44 млрд. євро

27.11.2012, 09:44
Єврогрупа вирішила позичити Греції ще 44 млрд. євро - Фото
Громадяни Греції незадоволені політикою жорсткої економії (фото - ЕРА)

Міністри фінансів зони євро і Міжнародний валютний фонд домовилися про термінові асигнування на допомогу обтяженої боргами Греції. Суму боргу вирішено скоротити на 40 млрд. євро ($51 млрд.), а наступний транш кредиту Афінам буде переведено 13 грудня і становитиме 44 млрд. євро, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Зраділий рішенням єврогрупи, глава європейського ЦБ Маріо Драгі заявив, що воно "зміцнить впевненість ринків у Європі та в Греції". Після новини про успішний результат багатоденних переговорів біржові індекси Азії у вівторок вранці пішли вгору. Курс євро до долара США піднявся на 0,3% і досяг місячного максимуму.

Прорив на переговорах міністрів фінансів єврозони та керівництва МВФ в Брюсселі був досягнутий після 10-годинної дискусії. За останні півмісяця це була вже третя нарада європейських керівників щодо ситуації в Греції.

Фінансова допомога дозволить грецькому уряду виплатити пенсії і зарплати бюджетникам у грудні. Свою частку допомоги отримають і грецькі банки. Чергового траншу кредиту від ЄС і МВФ Греція чекає з червня. Як заявив очільник Єврогрупи Жан-Клод Юнкер, справа не тільки в грошах. "Це обіцянка кращого майбутнього для грецького народу і для всієї зони євро в цілому", - сказав він.

Кредитори Греції домовилися про те, щоб знизити рівень її боргу з 144% ВВП до 124% до 2020 року. Скорочення боргу відбудеться за рахунок зниження процентної ставки за кредитами МВФ та викупу урядових облігацій Греції європейським Центробанком. Доходи від цих облігацій - близько 11 млрд. євро - ЄЦБ поверне Афінам.

Загальна сума кредитів, обіцяних ЄЦБ, МВФ і Європейською комісією на допомогу Греції, сягнула 240 млрд. євро, з них 150 млрд. Афіни вже отримали. Натомість грецькій владі довелося піти на різке скорочення держвитрат і ввести режим жорсткої економії бюджету.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини