RU

Єврогрупа не домовилася про допомогу Греції

21.11.2012, 13:09
Єврогрупа не домовилася про допомогу Греції - Фото
Тим часом греки мітингують проти заходів жорсткої економії (фото - ЕРА)

Міністри фінансів країн єврозони не змогли домовитися про умови виділення чергового траншу допомоги Греції. Політики продовжать обговорення в понеділок, - передає канал Вести.

Основні питання, що стоять перед Єврогрупою, - виділення Афінам чергового траншу фінансової допомоги і скорочення держборгу країни. У звіті, поширеному серед учасників зустрічі, зазначено, що без фінансових втрат з боку кредиторів Афінам не вдасться знизити боргове навантаження до прийнятного рівня до 2020 року. Без жертв з боку Німеччини та інших європейських країн співвідношення ВВП до держборгу Греції до 2020 року знизиться лише до 144%.

"Для подальшого зниження боргового навантаження необхідні заходи, які передбачають втрати капіталу і негативні ефекти для бюджетів країн, що входять в зону євро. Втрати капіталу є неприйнятними з політичної точки зору і позбавлять заходи фінансової допомоги суспільної підтримки", - йдеться в документі.

Ще один спосіб швидко позбутися зайвого боргу - провести викуп облігацій, що знаходяться на руках приватних інвесторів. У доповіді наведено кілька варіантів такого кроку, включаючи надання додаткової позики на 10 млрд. євро на скупку паперів з дисконтом в 65-75%.

Коли угоду про те, як допомогти Греції, буде досягнуто, то сформульована програма попрямує в національні парламенти на схвалення, яке буде отримано до 30 листопада. У той же час Афіни повинні довести до кінця необхідні реформи. Якщо обидва процеси пройдуть без ускладнень, то рішення про передачу чергового траншу фінансової допомоги буде остаточно прийнято 3 грудня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини