RU

ВООЗ: "свинячий грип" не можна стримати в національних кордонах

29.04.2009, 09:44

ВООЗ: "свинячий грип" не можна стримати в національних кордонах
Смертельно небезпечний "свинячий грип" більше не можна стримати в межах окремо взятих країн. Про це заявив заступник глави Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Кеїджі Фукуда. Випадки зараження вірусом підтверджено в Мексиці, Великобританії, Іспанії, Ізраїлі, США, Канаді та Новій Зеландії.

Як повідомляє Бі-бі-сі, практично у всіх випадках, зареєстрованих за межами Мексики, хвороба виявлялася в легкій формі. К. Фукуда заявив, що уряди мають зайнятися боротьбою з грипом в своїх країнах. Водночас, представник ВООЗ підкреслив, що експерти не рекомендують закривати кордони або обмежувати пересування людей, оскільки це вже все одно не допоможе зупинити поширення вірусу. Зараз вірусу присвоєно четвертий рівень загрози з шести можливих. Це означає, що "свинячий грип" передається від людини людині, і можна чекати масового зараження.

"Присвоєння вірусу четвертого рівня можна розцінювати як рух у напрямі глобальної епідемії", - заявив К. Фукуда, при цьому додавши, що не треба вважати пандемію "свинячого грипу" неминучою.

Число можливих жертв вірусу в Мексиці досягло 152 чоловік. Проте, тільки в 20 випадках "свинячий грип" офіційно названо причиною смерті. Померлих за межами Мексики немає. Під спостереженням лікарів знаходяться понад 1600 осіб, підозрюванних у зараженні "свинячим грипом".

За словами експертів вірус, містить генетичний матеріал різних версій грипу, який звичайно зустрічається у свиней і птахів. Вірус розповсюджується повітряно-краплинним шляхом, через прямий і опосередкований контакт між людьми.

При цьому представник ВООЗ Пітер Кордінглі відзначив: "Те, що у нас було в ситуації з "пташиним грипом", і чого не вистачає в теперішній ситуації - це те, що у людини, інфікованої "пташиним грипом", симптоми з'являлися приблизно тоді ж, коли він захворів. І якщо така людина проходила через рамки (пристрою, що заміряє температуру), то його можна було визначити. У вас виявляли температуру, вас відводили в бік і детально розпитували про маршрут подорожі, а в випадку необхідності ізолювали".

"З цим вірусом все по-іншому. Ви можете пройти через рамку, будучи інфікованим, і вона не зафіксує ніяких симптомів. Його дуже важко відстежити", - сказав він.

У свою чергу, головний науковий співробітник НДІ вірусних препаратів Російської академії медичних наук, грипполог Юрій Гендон заявив, що його насторожує "досить висока смертність".

"За даними, які вдається отримувати з Мексики, це смертність приблизно 7%. Водночас, як смертність при звичайному сезонному грипі звичайно складає не більше 0,5%", - відзначив він.

Свинячий грип: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини